Kasy fiskalne

Zachęcamy Państwa do zainwestowania w nowoczesne technologie, tworzone przez cenionych producentów, takich jak Farex, Novitus, Aclas czy Innova, dzięki którym będziecie mieli możliwość sprawnego prowadzenia sprzedaży – bez konieczności zaopatrywania się w dodatkowe urządzenia. Dostępne w ofercie kasy fiskalne dostępne są w dwóch wersjach:

 

 • Trad...

Zachęcamy Państwa do zainwestowania w nowoczesne technologie, tworzone przez cenionych producentów, takich jak Farex, Novitus, Aclas czy Innova, dzięki którym będziecie mieli możliwość sprawnego prowadzenia sprzedaży – bez konieczności zaopatrywania się w dodatkowe urządzenia. Dostępne w ofercie kasy fiskalne dostępne są w dwóch wersjach:

 

 • Tradycyjnej z kopią papierową, w której oryginał paragonu wydawany jest klientowi, a jego kopia pozostaje wewnątrz urządzenia (paragony te należy przechowywać przez okres 5 lat, na wypadek kontroli Urzędu Skarbowego,
 • Nowoczesnej z kopią elektroniczną, dzięki której nie trzeba gromadzić rolek papierowych, a w trakcie kontroli Urzędu Skarbowego można szybko ukazać wszelkie dane na ekranie swojego komputera.

W naszej ofercie nie brakuje kas fiskalnych często spotykanych w punktach handlowych i usługowych, a także specjalnych modeli dostosowanych np. do pracy w trudnych warunkach (brud, wilgoć itd.). Oferujemy również przenośne kasy fiskalne, które choć posiadają niewielkie wymiary, dają swoim użytkownikom bardzo dużo możliwości. Dzięki tak dużej różnorodności dostępnych w ofercie urządzeń, łatwo znaleźć to, które idealnie odpowiadać będzie profilowi placówki oraz oczekiwaniom użytkownika.

Kasy fiskalne - Poznań, Bydgoszcz

Kasa fiskalna to urządzenie, które przechowuje bazę towarów i usług. Jego drugą z podstawowych funkcji jest możliwość wystawiania paragonów za pomocą wbudowanej klawiatury. Decydując się na zakup kasy fiskalnej musisz do niej wprowadzić informacje na temat wszystkich produktów lub usług (tzw. PLU) podając ich nazwę, cenę oraz stawkę VAT.

Uzupełnienie PLU jest dla Ciebie sygnałem do rozpoczęcia sprzedaży. Kasa fiskalna jest zaprojektowana do samodzielnej pracy, dlatego przy jej pomocy możesz prowadzić sprzedaż bez potrzeby posiadania komputera. To istotne zwłaszcza, gdy dopiero zakładasz działalność gospodarczą. Jeśli na przykład otwierasz sklep w województwie wielkopolskim i ważny jest dla Ciebie niski koszt rozpoczęcia działalności, tanie kasy fiskalne Poznań stają się oczywistym wyborem.
novitus-mala-plus.jpg
novitus-lupo-e.jpg

Wymóg stosowania kasy fiskalnej

Ministerstwo Finansów dokładnie precyzuje, kto ma obowiązek korzystać z kasy fiskalnej. Osoby, dokonujące sprzedaży towarów lub usług na rzecz innych osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej bądź na rzecz rolników ryczałtowych muszą prowadzić ewidencję sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących.

Ten obowiązek został nałożony na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z tym przepisem kasa fiskalna w firmie dla większości przedsiębiorców to konieczność. Istnieją grupy, które są zwolnione z tego obowiązku. Jeśli interesuje Cię ta kategoria, 16 grudnia 2016 r. wydano dodatkowy przepis, dotyczący odstępstw od tego obowiązku.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Wbrew pozorom wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności, nie ceny urządzenia. Jeśli masz stragan na targowisku, lub prowadzisz sezonową działalność na przykład przy sprzedaży lodów, zainwestuj w niewielkie, funkcjonalne urządzenie. Opcja, że nie musisz go podłączyć do komputera jest we wspomnianych sytuacjach dodatkowym atutem. Sprawdzi się ona również na parkingu, w gabinecie lekarskim, salonie fryzjerskim, lub w innych podobnych miejscach.

Z myślą o tych kategoriach zawodowych powstały kasy dedykowane małym i średnim punktom handlowo-usługowym, dla mobilnych punktów handlowych, jak również gastronomicznych i usługowych. Korzystają z nich również prawnicy. Nie bez znaczenia jest rzecz jasna cena. Nowa kasa fiskalna to wydatek od ok. 700 zł. Nie chcesz przepłacać? Wpisz w wyszukiwarkę hasła tanie kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Poznań, lub ich synonimy i znajdziesz ofertę na swoje możliwości finansowe.

Typy kopii paragonów fiskalnych

Według obowiązujących przepisów masz obowiązek archiwizować kopię paragonu fiskalnego przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym został on wydrukowany. W zależności od technologii, te dane można przechowywać w sumie na dwa sposoby, tradycyjnie, czyli w formie papierowej oraz elektronicznie, na stosownej karcie pamięci. W obu przypadkach należy zadbać o staranną formę gromadzenia dokumentów, ponieważ przez okres wspomnianych 5 lat zarówno wydruki, jak i dane cyfrowe muszą być czytelne i dostępne w każdej chwili.

Więcej

Kasy fiskalne  Jest 13 produktów.

Podkategorie

 • Kopia papierowa

  Tradycyjna kasa fiskalna – posiada dwie rolki kasowe:

  • Pierwsza (oryginał paragonu), jest wydawana klientowi podczas dokonywania sprzedaży;
  • Druga (kopia), pozostaje w środku urządzenia.

  ZALETY:

  • Tańsza od kasy z kopią elektroniczną

  WADY:

  • Kopie musimy przechowywać przez okres 5 lat, na wypadek kontroli Urzędu Skarbowego;
  • Zużywamy 2 razy więcej rolek.
 • Kopia elektroniczna

  Kasa fiskalna z kopią elektroniczną – posiada tylko jedną rolkę kasową (oryginał):

  • Oryginał paragonu, jest wydawany klientowi podczas dokonywania sprzedaży;
  • Kopia paragonu pozostaje zapisana w pamięci karty.

  ZALETY:

  • Zużywamy o połowę mniej rolek papierowych; nie gromadzimy kopii rolek papierowych
  • Podczas ewentualnej kontroli Urzędu Skarbowego w prosty sposób można przedstawić kopie paragonów za odpowiedni okres na ekranie swojego komputera za pomocą programu dołączonego do kasy lub wydruku z pamięci kasy

  WADY:

  • Droższa w zakupie
 • Przenośne

  Przenośnie kasy fiskalne - Bydgoszcz

  Nie każdy postawił na stacjonarną działalność gospodarczą. Niektórzy przedsiębiorcy zmieniają miejsce swojej pracy, lub prowadzą mobilne usługi bądź sprzedaż. Bywają także punkty, działające tylko w sezonie. Jeśli przekraczają roczny dochód 20 tysięcy złotych, one również mają nałożony obowiązek stosowania urządzenia fiskalnego, zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów.

  Nowoczesne technologie sprawiają, że przenośne urządzenia mają wszystkie niezbędne funkcje, ale jednocześnie nie zajmują wiele miejsca i są proste w obsłudze. Nie potrzebujesz też komputera, aby były gotowe do użycia.
  novitus-nano-e.jpg
  farex-bursztyn-plus.jpg

  Sprzedaż w terenie a kasa fiskalna

  Zgodnie z wolą ustawodawcy, przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż czy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, mają obowiązek dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Wyjątek stanowią wspomniane wyżej działalności, nie przekraczające ustalonej kwoty, ale warto wiedzieć, że to zwolnienie nie obejmuje wszystkich branż. Nie skorzystają z niego osoby, działające w branży gastronomicznej lub zajmujące się przygotowywaniem posiłków (catering).

  W przypadku mobilnego biznesu najbardziej sprawdzą się urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej pracy w terenie. Można je wykorzystać również do pracy stacjonarnej w miejscach o ograniczonej powierzchni sprzedaży lub też w innym miejscu, na przykład w przypadku przenośnego salonu kosmetycznego lub masażu, wykonującego usługi w domu klienta. Przenośnie kasy fiskalne - Bydgoszcz to opcja dla osób, pracujących na konkretnym terenie, niekoniecznie w jednym miejscu.

  Mobilne kasy fiskalne

  Czym muszą się charakteryzować urządzenia, które ze swej natury mają służyć mobilnym biznesom? Należy poszukać urządzenia uniwersalnego, zarówno dla segmentu usług jak i niewielkich placówek handlowych. Zwróć uwagę na ich ergonomiczną obudowę, najlepiej z plastiku, który jest odporny na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest także możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, możesz przebywać w miejscach, gdzie panują wysokie lub bardzo niskie temperatury.

  Taką kasę powinno się sprawnie obsługiwać w rękawiczkach. Z tego też powodu warto postawić na wydajny, wewnętrzny akumulator litowo-jonowy. Dobre urządzenie ma możliwość wydrukowania nawet 10 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. W niektórych modelach nawet po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora da się jeszcze drukować kolejne paragony, nawet do 300 sztuk. Standardem stają się modele z dotykową klawiaturą, co jest rozwiązaniem znanym z telefonów. Zwróć uwagę także na współpracę z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Z praktycznych porad przyda Ci się smycz do łatwiejszego przenoszenia urządzenia.

  Przenośna kasa rejestrująca - zgłoszenie do urzędu skarbowego

  Każde urządzenie fiskalne, również przenośne, należy zgłosić do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Służy do tego stosowny druk „Zgłoszenie kasy przez podatnika”, który jest załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia. Podajesz w nim dane według wytycznych: nazwa, dokładny adres, NIP podatnika, miejsce instalacji kasy fiskalnej, typ/model urządzenia fiskalnego, numer fabryczny kasy, numer unikatowy kasy, datę fiskalizacji. Dokument możesz złożyć osobiście lub wysyłając pocztą, przy czym istotna jest jego data nadania. Urzędy wskazują, że najczęściej popełniane przy rejestracji błędy to zgłoszenia składane niezgodnie z właściwością miejscową, składanie dokumentu bez podpisu, błędnie podane numery fabryczne kas, spóźnione złożenie zgłoszenia oraz pomyłki w adresie miejsca instalacji.
 • Serwis

  Serwis kas fiskalnych - Poznań, Bydgoszcz

  Każde zarejestrowane urządzenie fiskalne podlega szczegółowej kontroli przez odpowiednie urzędy. Nie tylko na etapie sprawdzania zgodności z deklarowanymi dochodami. Jako przedsiębiorca bez względu na rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej masz obowiązek dokonywać terminowego serwisu kasy fiskalnej.

  Brak terminowego przeglądu jest traktowane jako nieprawidłowe prowadzenie księgi i grozi za to grzywna. Jeśli więc chcesz uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, odwiedź takie miejsce, jak serwis kas fiskalnych Bydgoszcz.
  euro-50te-mini.jpg
  novitus-sento-lan-e.jpg

  Obowiązkowe przeglądy kas

  Od 1 grudnia 2008 obowiązują zmiany w przepisach, dotyczących przeprowadzenia przeglądów technicznych kas fiskalnych. Ustalono, że obowiązkowy przegląd techniczny urządzenia wykonuje się okresowo co 2 lata (wcześniej był to termin jednego roku) - bagatelizowanie tej kwestii może prowadzić do wielu bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego powinniście zawsze pamiętać o obowiązkowym przeglądzie kas fiskalnym.  Obowiązek wynika z § 7 ust. 1 pkt 6 w zw. z § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącego warunków stosowania kas rejestrujących.

  Profesjonalny serwis kas fiskalnych to miejsce, które powinieneś wybrać i odwiedzać zgodnie z terminem. Niektórzy serwisanci proponują, aby na urządzeniu po serwisie umieścić naklejkę z dokładną datą najbliższego przeglądu. Większość kas fiskalnych informuje swojego użytkownika stosownym komunikatem, o obowiązkowym przeglądzie, dlatego nie powinieneś przeoczyć wymaganego terminu. Pamiętaj jednak, że pilnowanie przeglądu należy do obowiązków podatnika, nie serwisu. Skontaktuj się z nim zanim upłynie wyznaczony termin. Zrób to tym bardziej, jeśli już minął, aby uniknąć eskalacji konsekwencji. Nasi serwisanci kas fiskalnych to doświadczeni profesjonaliści, którzy zapewnią Państwu kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

  Serwis gwarancyjny kas fiskalnych.

  Oferowany przez nas serwis kas fiskalnych, który funkcjonuje w takich miastach, jak Poznań i Bydgoszcz obejmuje naprawę wszelkich usterek urządzeń fiskalnych, które objęte są gwarancją producenta. Skrupulatnie weryfikujemy stan techniczny oraz podejmujemy się kompleksowych napraw dotyczących zarówno oprogramowania, jak i podzespołów takich jak płyta główna, podajnik rolki, czy moduł fiskalny. Serwis kas fiskalnych wykonujemy zgodnie z wytycznymi producenta oraz obowiązującymi regulacjami. Jesteśmy profesjonalistami, którym można zaufać.

  Niedotrzymanie obowiązku przeglądu kasy fiskalnej

  Artykuł 61 § 3 k.k.s. mówi o możliwości, jaką jest nałożenie kary grzywny za wykroczenie skarbowe, w tym braku przeglądu kasy fiskalnej w wyznaczonym terminie. Jest on ściśle określony w ustawie o podatku VAT. Jest to termin nieprzekraczalny nawet w sytuacjach wyjątkowych dla podatnika, na które nie miał on wpływu. Konsekwencje, które wynikają z niedotrzymania terminu przeglądu dotyczą w pierwszym rzędzie przedsiębiorców, korzystających z ulgi przy zakupie kasy fiskalnej. Jeśli do 3 lat od rozpoczęcia ewidencjonowania nie zostanie ona zgłoszona do przeglądu, serwis musi zwrócić odliczoną kwotę wydatkowaną na zakup kasy fiskalnej. Z kolei za wykroczenie skarbowe kara, nałożona na podatnika może wynosić od 1/10 do 20x wysokości minimalnego wynagrodzenia. Najczęściej jednak otrzymuje się mandat w wysokości nie większej niż podwójna wysokość minimalnego wynagrodzenia.
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
 • Bursztyn to kasa polecana szczególnie nowym przedsiębiorcom, małym punktom handlowym i usługowym. A to dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze oraz kompaktowym wymiarom. Bursztyn sprawi, że sprzedający będzie koncentrował się na Kliencie, a nie na wystawieniu paragonu, a samo urządzenie zajmie mało miejsca. Bursztyn to kasa polecana szczególnie...

  899,00 zł
  W magazynie
 • Nowoczesny i ponadczasowy wygląd kasy rejestrującej Euro-50T Mini na pewno pozostawi u Twoich klientów wrażenie idącego z duchem czasu handlowca. Ze względu na bardzo małe wymiary i niewielki ciężar, oraz wysokiej jakości akumulator litowy kasę można z łatwością przenosić i pracować w miejscach, w których brak jest energii z sieci elektrycznej. Nowoczesny i ponadczasowy wygląd kasy...

  999,00 zł 1 050,00 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna MAŁA PLUS - to zaawansowany technologicznie produkt, przeznaczony dla niewielkich punktów sprzedaży. Nowoczesny design, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz zastosowanie podzespołów najwyższej jakości sprawią, że zarówno początkujący jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych znajdzie w nich to, czego obecnie można... Kasa fiskalna MAŁA PLUS - to...

  1 149,00 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna MAŁA PLUS E to najnowsza technologia dedykowana dla małych punktów sprzedaży realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych (karta SD), wg wytycznych Rozporządzenia MF z dnia 28 listopada 2008 r..  Kasa fiskalna MAŁA PLUS E to...

  1 383,00 zł
  W magazynie
 • I-Ergos 3050 to  najbardziej  uniwersalna  kasa  z  gamy  urządzeń  marki  Farex.  Kasa  świetnie  sprawdzi się tak w mniejszych, jak i średnich punktach handlowych i usługowych. KLAWIATURA typu CHERRY - gwarancja szybkości i wygody użytkowania I-Ergos 3050 to  najbardziej...

  1 399,00 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna NOVITUS LUPO E – to nowoczesna i sprawdzona technologia dedykowana dla małych punktów sprzedaży. LUPO E to odpowiednik kasy LUPO ale wyposażona w nowoczesną elektroniczną kopie paragonu. Oprócz wszystkich zalet kasy LUPO – jak np. dodatkowe klawisze funkcyjne i szybkiej sprzedaży. Kasa fiskalna NOVITUS LUPO E – to...

  1 428,00 zł
  W magazynie
 • Nowoczesna kasa fiskalna przeznaczona do pracy w mobilnych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych. Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, a zarazem jedna z najmniejszych na rynku i jedyna kasa przenośna realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia Ministra Finansów oraz... Nowoczesna kasa fiskalna przeznaczona...

  1 428,00 zł
  W magazynie
 • SENTO E z homologacją PT 20/2015 to rozbudowana wersja bardzo nowoczesnej, obecnej od 3 lat na rysku kasy fiskalnej. Kasa dedykowana małym i średnim punktom handlowo - usługowym, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych. Mała i poręczna obudowa kasy kryje w sobie zaawansowaną technologię i funkcjonalność spotykaną dotychczas... SENTO E z homologacją PT 20/2015 to...

  1 538,00 zł
  W magazynie
 • Z przyjemnością prezentujemy Państwu nasza najnowsza kasę fiskalną Sento LAN E. Myli się ten, kto twierdzi, że jest to jedynie modyfikacja wcześniejszego modelu. Sento LAN E to zupełnie nowa kasa, z nową elektroniką opartą o nowoczesny procesor. Sento LAN E wykorzystuje obudowę znanej już i bardzo dobrze przyjętej przez rynek kasy Sento E, posiada... Z przyjemnością prezentujemy Państwu...

  1 716,00 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna SOLEO PLUS to rozbudowana wersja kasy SOLEO, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży. Nowoczesne wzornictwo, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz najwyższa jakość... Kasa fiskalna SOLEO PLUS to...

  1 760,00 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna SOLEO E PLUS to rozbudowana wersja kasy SOLEO E, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia MF z... Kasa fiskalna SOLEO E PLUS to...

  2 200,00 zł
  W magazynie
 • Nadeszła przyszłość kas fiskalnych. Novitus od zawsze wyznacza standardy, tak jest i tym razem. Przedstawiamy Novitus Next, pierwszą kasę fiskalną opartą o dotykowy tablet z systemem Android oraz zaawansowane, intuicyjne oprogramowanie. Kasa zaprojektowana wg najnowszych technologii przez doświadczonych, najlepszych w branży inżynierów. Rozpoczynamy nową... Nadeszła przyszłość kas fiskalnych....

  2 693,70 zł
  W magazynie
 • Kasa fiskalna SOLEO E PLUS to rozbudowana wersja kasy SOLEO E, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia MF z... Kasa fiskalna SOLEO E PLUS to...

  2 899,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Kasy fiskalne

Nowe produkty

Nasze sklepy

Tagi

Biuro rachunkowe Poznań, Bydgoszcz - Kancelaria Gospodarcza Jakub Kazuś