Opublikowano:
System sprzedaży dla gastronomii

Właściciele punktów gastronomicznych nierzadko stoją przed dylematem wyboru odpowiedniej kasy fiskalnej dla swojego biznesu. Zasadniczo decyzja była pomiędzy dwoma, skrajnie różnymi rozwiązaniami:

Kasa fiskalna:

Tania, prosta w obsłudze kasa fiskalna, która spełnia wyłącznie obowiązek ewidencjonowania sprzedaży narzuconego przez sprzedawcę. Jej funkcjonalność opiera się o wydrukowanie paragonu za pomocą odpowiedniego kodu (przy większej ilości sprawia to nie lada wyzwanie dla nowej osoby), przeliczeniu reszty i wydania klientowi paragonu.

kasa_fiskalna

Systemy POS:

Rozbudowane systemy POS, włączając w to drukarki bonowe na kuchnie (kelner nie musi krzyczeć na kuchnię co należy przygotować), drukarki bonowe na bar („Czy dobrze usłyszałem, że mohito ma być bez cukru?”- … pomyślał barman – w tej sytuacji ma wszystko na wydruku), kończąc na przenośnych tabletach (ułatwiające przyjmowanie zamówień dla kelnerów – nie trzeba już pisać na karteczkach a potem wbijać przy komputerze). Systemy te charakteryzują się bardzo przyjazną funkcjonalnością i niewątpliwie sprawiają, że praca całego zespołu w restauracji staje się bardziej ergonomiczna.

System POS

Brak rozwiązania pośredniego oraz mobilnego, które idealnie wpasowałoby się w małą/średnią gastronomię, wypełnia aktualnie rozwiązanie firmy Novitus przy współpracy z firmą Storyous Polska –  kasa Novitus Next wraz z oprogramowaniem Storyous.

Novitus Next + Storyous:

Rozwiązanie to oparte jest o kasę fiskalną, która archiwizuje wszystkie paragony w „chmurze” dając możliwość podglądu w czasie rzeczywistym co aktualnie dzieje się w naszej gastronomii z dowolnego miejsca na świecie poprzez przeglądarkę internetową. Uzupełnieniem tego rozwiązania są przenośne tablety dla kelnerów, które pozwalają przyjąć zamówienie przy stoliku (skraca to czas obsługi), a także drukarki bonowe na kuchnie/bar. Oprogramowanie to ma funkcjonalność normalnego, stacjonarnego systemu gastronomicznego z funkcją rozszerzania o kolejne moduły.

Za całość oprogramowania opłata jest naliczana z góry za każdy miesiąc, bez żadnej umowy na czas określony – bardzo dobre rozwiązanie dla sezonowych punktów gastronomicznych. Kasę fiskalną wraz z tabletami można w bardzo łatwy sposób przenieść do innego miejsca i tam ponownie uruchomić system.

 

Zapraszamy do naszych punktów na prezentację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *