Opublikowano:
Kasa fiskalna do warsztatu samochodowego

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Aktualne rozporządzenie Ministra Finansów, które dotyczy zwolnień z obowiązku kasy fiskalnej (więcej tutaj) zmieniło stare rozporządzenie obowiązku posiadania kasy fiskalnej dla warsztatów samochodowych oraz wulkanizatorów. Wg nowych przepisów Ci podatnicy mają obowiązek używania kasy fiskalnej już od pierwszej sprzedaży!

Kary nakładane przez Urząd Skarbowy albo Krajową Administrację Skarbową, za niewywiązanie się z powyższych przepisów mogą sięgnąć  nawet do 180 stawek dziennych.

Koszt kasy fiskalnej

Koszt kasy fiskalnej dla warsztatu samochodowego to nadal spory wydatek, natomiast dla pierwszej kasy fiskalnej na daną firmę Urząd Skarbowy udzieli nam ulgi do 700 zł kwoty netto (więcej o procedurze otrzymania zwrotu tutaj). Dla podatników, którzy chcieliby koszt kasy fiskalnej rozbić na raty (a przy tym nie stracić ulgi o której mowa powyżej) polecam ten artykuł.

Aktualnie jednorazowy koszt urządzenia fiskalnego to spory wydatek, natomiast w przypadku pierwszego zakupu kasy fiskalnej Urząd Skarbowy zwróci nam do 700 zł kwoty netto przy zachowaniu pewnych zasad – więcej o procedurze uzyskania zwrotu w tym artykule.

Istnieje również możliwość zakupu kasy fiskalnej na raty, nie tracąc przy tym możliwości uzyskania zwrotu z Urzędu Skarbowego – więcej o tym tutaj

.

Który model wybrać?

Modele kas fiskalnych różnią się od siebie wyglądem, funkcjonalnością oraz ceną. Niektóre modele są bardziej predysponowane do pracy w konkretnych warunkach, a niektóre w innych. Kasa fiskalna do warsztatu samochodowego powinna być odporna na wilgoć, brud, pył oraz być podatna na uszkodzenia mechaniczne. Klawisze kasy fiskalnej powinny być duże, czytelne i na pewno nie dotykowe 🙂

Przyjrzyjmy się poniżej, niektórym modelom polecanym przez nasz serwis do pracy w warsztacie samochodowym.

Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest aktualnie najtańszą kasą fiskalną dostępną na rynku Polskim, która posiada ważną homologację i można ją legalnie używać do ewidencjonowania sprzedaży. Kasa ta posiada najprostszą możliwą funkcjonalność i …. to wszystko. Do archaicznego wyglądu ekranu (niektórych z liter nie da się przeczytać z poziomu wyświetlacza, a w instrukcji obsługi jest specjalny dział poświęcony temu jak odczytywać niektóre znaki na ekranie) trzeba się po prostu przyzwyczaić, tak jak do topornego wyglądu. Nie ulega wątpliwości, że kasa ta jest kupowana tylko ze względu na jej niską cenę.

Plusy: Niska cena

Minusy: Kopia papierowa, Wygląd, Wyświetlacz, Wytrzymałość

Film prezentujący kasę Mercury 116F

Farex Bursztyn Plus (kopia papierowa)

Kasa Farex Bursztyn Plus jest (nie licząc Mercury 116F) jest jednym z najtańszych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku. W odróżnieniu do kasy Mercury 116F posiada bardziej rozbudowane menu sprzedażowe oraz wygodniejszy interfejs użytkownika. Rozbudowane raporty fiskalne oraz niefiskalne czynią z tej kasy użyteczne narzędzie przy prowadzeniu statystyk na potrzeby własnego biznesu. Solidna budowa, wodoodporne przyciski, a także pojemny akumulator (pomocny przy awarii zasilania) sprawiają, że jest to idealna kasa fiskalna do małych oraz średnich punktów handlowo usługowych.

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator

Minusy: Kopia papierowa

Film prezentujący kasę Farex Bursztyn Plus

Farex Bursztyn Plus E (kopia elektroniczna)

Kasa Farex Perła Plus E jest to model kasy Farex Bursztyn Plus z kopią elektroniczną. Kasa ta posiada taki sam wygląd oraz funkcjonalność co jej „młodsza siostra”, natomiast jej przewagą jest bez wątpienia kopia elektroniczna.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Farex Bursztyn Plus

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest najczęściej sprzedającą się mobilną kasą wśród wszystkich producentów. Mała, ergonomiczna budowa, potężny akumulator, bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie czyni ją niekwestionowanym liderem wśród przenośnych urządzeń fiskalnych. Kasa ta posiada kopię elektroniczną, dzięki której w każdym momencie możemy wydrukować kopię paragonu, raport, czy podsumowanie sprzedaży za dany okres.

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie

Minusy: Cena

Film prezentujący kasę Novitus Nano E

Podsumowanie

Mechanicy samochodowi, którzy prowadzą własny warsztat samochodowy czy wulkanizacyjny muszą ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej już od początku swojego biznesu. Modeli kas fiskalnych na rynku jest całkiem sporo, ale naszym zdaniem powyższe zestawienie uwzględnia najlepsze modele do tego rodzaju biznesu.

Zakup urządzenia fiskalnego to długofalowa decyzja (kasa będzie z nami pracować minimum 5 lat) a przy uldze na zakup pierwszego urządzenia fiskalnego (więcej o uldze tutaj) finalny koszt urządzenia może być mniejszy nawet o 700 zł.

W przypadku wątpliwości co do wyboru urządzenia, zapraszamy do naszych biur sprzedaży aby zaprezentować dostępne możliwości. W przypadku szybkiego kontaktu zachęcamy ze skorzystania z czatu u dołu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *