Przenośne

Przenośnie kasy fiskalne - Bydgoszcz

Nie każdy postawił na stacjonarną działalność gospodarczą. Niektórzy przedsiębiorcy zmieniają miejsce swojej pracy, lub prowadzą mobilne usługi bądź sprzedaż. Bywają także punkty, działające tylko w sezonie. Jeśli przekraczają roczny dochód 20 tysięcy złotych, one również mają nałożony obowiązek stosowania urządzenia fiskalnego, zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów.

Nowoczesne technologie sprawiają, że przenośne urządzenia mają wszystkie niezbędne funkcje, ale jednocześnie nie zajmują wiele miejsca i są proste w obsłudze. Nie potrzebujesz też komputera, aby były gotowe do użycia.

novitus-nano-e.jpg

Przenośne  Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • Farex Perła to idealna kasa do zastosowań mobilnych. Jest mała i lekka, mieści się w schowku samochodowym. Bez ładowania pozwala na obsługę 900 Klientów i wystawienie 900 paragonów. Farex Perła to idealna kasa do...

  860,00 zł 899,00 zł
  W magazynie
 • Farex Perła E to idealna kasa do zastosowań mobilnych. Jest mała i lekka, mieści się w schowku samochodowym. Bez ładowania pozwala na obsługę 900 Klientów i wystawienie 900 paragonów. Farex Perła E to idealna kasa do...

  1 100,00 zł 1 200,00 zł
  W magazynie
 • Nowoczesny i ponadczasowy wygląd kasy rejestrującej Euro-50T Mini na pewno pozostawi u Twoich klientów wrażenie idącego z duchem czasu handlowca. Ze względu na bardzo małe wymiary i niewielki ciężar, oraz wysokiej jakości akumulator litowy kasę można z łatwością przenosić i pracować w miejscach, w których brak jest energii z sieci elektrycznej. Nowoczesny i ponadczasowy wygląd kasy...

  1 100,00 zł
  W magazynie
 • Nowoczesna kasa fiskalna przeznaczona do pracy w mobilnych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych. Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, a zarazem jedna z najmniejszych na rynku i jedyna kasa przenośna realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia Ministra Finansów oraz... Nowoczesna kasa fiskalna przeznaczona...

  1 428,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Farex_Bursztyn_Plus.jpgEuro_50TE_Mini.jpg

Sprzedaż w terenie a kasa fiskalna

Zgodnie z wolą ustawodawcy, przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż czy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, mają obowiązek dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Wyjątek stanowią wspomniane wyżej działalności, nie przekraczające ustalonej kwoty. Nie skorzystają natomiast z niego osoby, działające w branży gastronomicznej lub zajmujące się przygotowywaniem posiłków (catering).

W przypadku mobilnego biznesu najbardziej sprawdzą się urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej pracy w terenie. Można je wykorzystać również do pracy stacjonarnej w miejscach o ograniczonej powierzchni sprzedaży lub też w innym miejscu, na przykład w przypadku przenośnego salonu kosmetycznego lub masażu, wykonującego usługi w domu klienta. Przenośnie kasy fiskalne - Bydgoszcz to opcja dla osób, pracujących na konkretnym terenie, niekoniecznie w jednym miejscu.

Mobilne kasy fiskalne

Czym muszą się charakteryzować urządzenia, które ze swej natury mają służyć mobilnym biznesom? Należy poszukać urządzenia uniwersalnego, zarówno dla segmentu usług jak i niewielkich placówek handlowych. Zwróć uwagę na ich ergonomiczną obudowę, najlepiej z plastiku, który jest odporny na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest także możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, możesz przebywać w miejscach, gdzie panują wysokie lub bardzo niskie temperatury.

Taką kasę powinno się sprawnie obsługiwać w rękawiczkach. Z tego też powodu warto postawić na wydajny, wewnętrzny akumulator litowo-jonowy. Dobre urządzenie ma możliwość wydrukowania nawet 10 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. W niektórych modelach nawet po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora da się jeszcze drukować kolejne paragony, nawet do 300 sztuk. Standardem stają się modele z dotykową klawiaturą, co jest rozwiązaniem znanym z telefonów. Zwróć uwagę także na współpracę z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Z praktycznych porad przyda Ci się smycz do łatwiejszego przenoszenia urządzenia.

novitus_nano_e.jpgnovitus-nano-e.jpg
novitus-nano-e.jpg

Przenośna kasa rejestrująca - zgłoszenie do urzędu skarbowego

Każde urządzenie fiskalne, również przenośne, należy zgłosić do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Służy do tego stosowny druk „Zgłoszenie kasy przez podatnika”, który jest załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia. Podajesz w nim dane według wytycznych: nazwa, dokładny adres, NIP podatnika, miejsce instalacji kasy fiskalnej, typ/model urządzenia fiskalnego, numer fabryczny kasy, numer unikatowy kasy, datę fiskalizacji.

Dokument możesz złożyć osobiście lub wysyłając pocztą, przy czym istotna jest jego data nadania. Urzędy wskazują, że najczęściej popełniane przy rejestracji błędy to zgłoszenia składane niezgodnie z właściwością miejscową, składanie dokumentu bez podpisu, błędnie podane numery fabryczne kas, spóźnione złożenie zgłoszenia oraz pomyłki w adresie miejsca instalacji.

Nowe produkty

Nasze sklepy

Tagi

Biuro rachunkowe Poznań, Bydgoszcz - Kancelaria Gospodarcza Jakub Kazuś