Opublikowano:

Kasa fiskalna dla prawnika

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

1 stycznia 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2016 r. poz. 2177). Kasy fiskalne dla tej grupy podatników są obowiązkowe niezależnie od wysokości obrotu ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, jednakże są dwa wyjątki:

1) Możliwość korzystania ze zwolnienia z kasy fiskalnej w sytuacji, gdy usługi te są świadczone wyłącznie przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, lub ich rezultat przekazywany jest wyłącznie przy wykorzystaniu tych środków – więcej w tym artykule

2) Zwolnione z ewidencjonowania na kasie fiskalnej są czynności notarialne

Należy pamiętać również o tym, że ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej musi odbywać się już od pierwszej sprzedaży.

Skutkiem niewywiązania się z powyższych przepisów mogą być kary nakładane przez Urząd Skarbowy albo Krajową Administrację Skarbową, które mogą sięgać nawet 180 stawek dziennych.

Koszt kasy fiskalnej

Na początku warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdemu podatnikowi, który zakupuje swoje pierwsze urządzenie fiskalne na daną firmę przysługuje zwrot do 700 zł kwoty netto przy zachowaniu pewnych zasad – więcej o procedurze uzyskania zwrotu w tym artykule.

Dodatkowo, można posiłkować się rozłożeniem kosztu kasy fiskalnej na raty (nie tracąc przy tym możliwości uzyskania zwrotu – więcej na ten tematu w tym artykule)

Który model wybrać?

Prawnikom oraz doradcom podatkowym zwykle nie jest potrzebne zaawansowane urządzenie fiskalne, wystarczy im zwykła prosta ale przy tym niewielka, przenośna kasa fiskalna z kopią elektroniczną paragonu.

Poniżej przyjrzymy się dostępnymi rozwiązaniami:

Farex Perła Plus E (kopia elektroniczna)

Kasa Farex Perła Plus E jest to jedno z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku. Kasa to posiada nie tylko podstawową funkcjonalność, ale rozszerzona jest o cały szereg raportów, skrótów klawiszowych czy usług czasowych. Kasę tą charakteryzują małe rozmiary oraz wydajny akumulator, które czynią z niej idealne urządzenie mobilne.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Farex Perła Plus E

Elcom Euro-TE 50 Mini

Kasa Elcom Euro-TE 50 Mini charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, wydajną baterią a także przejrzystym, dwuwierszowym wyświetlaczem. Kopia elektroniczna sprawia, iż nie musimy martwić się o przechowywanie kopii paragonów, gdyż zapisują się one na karcie SD w środku urządzenia. Urządzenie to posiada mechanizm wymianę papieru w systemie “wrzuć i pracuj”, które sprawia, iż wymiana papieru jest prosta nie stanowi już problemu dla użytkownika.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Elcom Euro-TE 50 Mini

.

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest niekwestionowanym liderem pod względem ilości sprzedanych przenośnych urządzeń fiskalnych na polskim rynku. Niewielkie rozmiary, wielokrotnie nagradzany design za ergonomiczna budowę, bardzo wydajny akumulator, a także bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie – to tylko niektóre z cech, dzięki którym urządzenie to jest hitem sprzedaży.

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie

Minusy: Cena

Film prezentujący kasę Novitus Nano E

Podsumowanie

Prawnicy oraz doradcy podatkowi są ustawowo zmuszeni (poza niektórymi przypadkami o których pisaliśmy na początku artykułu) do ewidencjonowania sprzedaży swoich usług za pomocą kasy fiskalnej już od pierwszej usługi.

Kasa fiskalna jako nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej będzie nam towarzyszyć minimum przez 5 lat (o ile wcześniej nie zamkniemy działalności gospodarczej), tak więc naszym zdaniem decyzja zakupowa powinna być przemyślana – przed zakupem warto skontaktować się z nami (np. poprzez czat na dole strony) a doradzimy w wyborze odpowiedniej kasy fiskalnej dla Ciebie.

Opublikowano:

Kasa fiskalna do warsztatu samochodowego

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Aktualne rozporządzenie Ministra Finansów, które dotyczy zwolnień z obowiązku kasy fiskalnej (więcej tutaj) zmieniło stare rozporządzenie obowiązku posiadania kasy fiskalnej dla warsztatów samochodowych oraz wulkanizatorów. Wg nowych przepisów Ci podatnicy mają obowiązek używania kasy fiskalnej już od pierwszej sprzedaży!

Kary nakładane przez Urząd Skarbowy albo Krajową Administrację Skarbową, za niewywiązanie się z powyższych przepisów mogą sięgnąć  nawet do 180 stawek dziennych.

Koszt kasy fiskalnej

Koszt kasy fiskalnej dla warsztatu samochodowego to nadal spory wydatek, natomiast dla pierwszej kasy fiskalnej na daną firmę Urząd Skarbowy udzieli nam ulgi do 700 zł kwoty netto (więcej o procedurze otrzymania zwrotu tutaj). Dla podatników, którzy chcieliby koszt kasy fiskalnej rozbić na raty (a przy tym nie stracić ulgi o której mowa powyżej) polecam ten artykuł.

Aktualnie jednorazowy koszt urządzenia fiskalnego to spory wydatek, natomiast w przypadku pierwszego zakupu kasy fiskalnej Urząd Skarbowy zwróci nam do 700 zł kwoty netto przy zachowaniu pewnych zasad – więcej o procedurze uzyskania zwrotu w tym artykule.

Istnieje również możliwość zakupu kasy fiskalnej na raty, nie tracąc przy tym możliwości uzyskania zwrotu z Urzędu Skarbowego – więcej o tym tutaj

.

Który model wybrać?

Modele kas fiskalnych różnią się od siebie wyglądem, funkcjonalnością oraz ceną. Niektóre modele są bardziej predysponowane do pracy w konkretnych warunkach, a niektóre w innych. Kasa fiskalna do warsztatu samochodowego powinna być odporna na wilgoć, brud, pył oraz być podatna na uszkodzenia mechaniczne. Klawisze kasy fiskalnej powinny być duże, czytelne i na pewno nie dotykowe 🙂

Przyjrzyjmy się poniżej, niektórym modelom polecanym przez nasz serwis do pracy w warsztacie samochodowym.

Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest aktualnie najtańszą kasą fiskalną dostępną na rynku Polskim, która posiada ważną homologację i można ją legalnie używać do ewidencjonowania sprzedaży. Kasa ta posiada najprostszą możliwą funkcjonalność i …. to wszystko. Do archaicznego wyglądu ekranu (niektórych z liter nie da się przeczytać z poziomu wyświetlacza, a w instrukcji obsługi jest specjalny dział poświęcony temu jak odczytywać niektóre znaki na ekranie) trzeba się po prostu przyzwyczaić, tak jak do topornego wyglądu. Nie ulega wątpliwości, że kasa ta jest kupowana tylko ze względu na jej niską cenę.

Plusy: Niska cena

Minusy: Kopia papierowa, Wygląd, Wyświetlacz, Wytrzymałość

Film prezentujący kasę Mercury 116F

Farex Bursztyn Plus (kopia papierowa)

Kasa Farex Bursztyn Plus jest (nie licząc Mercury 116F) jest jednym z najtańszych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku. W odróżnieniu do kasy Mercury 116F posiada bardziej rozbudowane menu sprzedażowe oraz wygodniejszy interfejs użytkownika. Rozbudowane raporty fiskalne oraz niefiskalne czynią z tej kasy użyteczne narzędzie przy prowadzeniu statystyk na potrzeby własnego biznesu. Solidna budowa, wodoodporne przyciski, a także pojemny akumulator (pomocny przy awarii zasilania) sprawiają, że jest to idealna kasa fiskalna do małych oraz średnich punktów handlowo usługowych.

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator

Minusy: Kopia papierowa

Film prezentujący kasę Farex Bursztyn Plus

Farex Bursztyn Plus E (kopia elektroniczna)

Kasa Farex Perła Plus E jest to model kasy Farex Bursztyn Plus z kopią elektroniczną. Kasa ta posiada taki sam wygląd oraz funkcjonalność co jej „młodsza siostra”, natomiast jej przewagą jest bez wątpienia kopia elektroniczna.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Farex Bursztyn Plus

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest najczęściej sprzedającą się mobilną kasą wśród wszystkich producentów. Mała, ergonomiczna budowa, potężny akumulator, bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie czyni ją niekwestionowanym liderem wśród przenośnych urządzeń fiskalnych. Kasa ta posiada kopię elektroniczną, dzięki której w każdym momencie możemy wydrukować kopię paragonu, raport, czy podsumowanie sprzedaży za dany okres.

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie

Minusy: Cena

Film prezentujący kasę Novitus Nano E

Podsumowanie

Mechanicy samochodowi, którzy prowadzą własny warsztat samochodowy czy wulkanizacyjny muszą ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej już od początku swojego biznesu. Modeli kas fiskalnych na rynku jest całkiem sporo, ale naszym zdaniem powyższe zestawienie uwzględnia najlepsze modele do tego rodzaju biznesu.

Zakup urządzenia fiskalnego to długofalowa decyzja (kasa będzie z nami pracować minimum 5 lat) a przy uldze na zakup pierwszego urządzenia fiskalnego (więcej o uldze tutaj) finalny koszt urządzenia może być mniejszy nawet o 700 zł.

W przypadku wątpliwości co do wyboru urządzenia, zapraszamy do naszych biur sprzedaży aby zaprezentować dostępne możliwości. W przypadku szybkiego kontaktu zachęcamy ze skorzystania z czatu u dołu strony.

Opublikowano:

Używana kasa fiskalna

Czy opłaca się kupować używaną kasę fiskalną?

Często przedsiębiorcy szukając najtańszego rozwiązania fiskalnego dla swojego biznesu spotykają się z możliwością kupna używanej kasy fiskalnej (ewentualnie po fiskalizacji ale nigdy nie używanej). Nierzadko jesteśmy pytani przez naszych klientów, czy dobrym rozwiązaniem byłoby zakupienie wcześniej już używanej kasy fiskalnej – odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Kasa fiskalna jako wysoce specjalistyczny sprzęt

Urządzenia fiskalne to specyficzne urządzenia elektroniczne, które podlegają rejestracji w Urzędzie Skarbowym, a ich używanie jest ściśle regulowane przez polskie prawo. Każda kasa fiskalna (czy to drukarka fiskalna) zanim trafi na rynek do sprzedaży musi otrzymać homologację w Głównym Urzędzie Miar, aby była dopuszczona do użytku- listę aktualnych homologacji znajdziesz tutaj. Przyznanie homologacji wyznacza ostateczny możliwy termin sprzedaży tego urządzenia przez dealera kas fiskalnych (termin homologacji wskazuje do kiedy dealer może takie urządzenie sprzedać a nie do kiedy podatnik może go używać.)

Z drugiej strony każde urządzenie fiskalne posiada pamięć fiskalną, na której w nieodwracalny sposób zapisują się najważniejsze informacje – przede wszystkim numer NIP. Z tego tez powodu kasa po fiskalizacji, nie może być użyta przez inną firmą, ponieważ na paragonie będzie drukował się numer NIP firmy poprzedniej.

Wymiana pamięci fiskalnej

Producenci dopuszczają możliwość wymiany pamięci fiskalnej i na nowo fiskalizacji urządzenia i tym samym używanie starego urządzenia przez nowego właściciela – jednakże w większości przypadków jest to koszt 80-90% nowego urządzenia, gdyż jest to najważniejszy podzespół w kasie fiskalnej.

Podsumowanie

W przypadku zakupu kasy fiskalnej od innego przedsiębiorcy, w sytuacji w której urządzenie było używane przez kilka/kilkanaście miesięcy trzeba się zastanowić czy jest to dobry wybór. W naszej opinii tylko w uzasadnionych przypadkach (nowa, nieużywana, ale po fiskalizacji kasa) jest to opłacalne.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu za pomocą z czatu u dołu strony.

 

 

 

Opublikowano:

Kasa fiskalna dla lekarza

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Finansów dotyczącym zwolnień z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (cały tekst rozporządzenia znajdziesz tutaj) zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą urządzenia fiskalnej nie stosuje się w przypadku lekarzy oraz lekarzy dentystów w zakresie świadczonej opieki medycznej.

Skutkiem niewywiązania się z powyższych przepisów mogą być kary nakładane przez Urząd Skarbowy albo Krajową Administrację Skarbową, które mogą sięgać nawet do 180 stawek dziennych.

Koszt kasy fiskalnej

Aktualnie jednorazowy koszt urządzenia fiskalnego to spory wydatek, natomiast w przypadku pierwszego zakupu kasy fiskalnej Urząd Skarbowy zwróci nam do 700 zł kwoty netto przy zachowaniu pewnych zasad – więcej o procedurze uzyskania zwrotu w tym artykule.

Istnieje również możliwość zakupu kasy fiskalnej na raty, nie tracąc przy tym możliwości uzyskania zwrotu z Urzędu Skarbowego – więcej o tym tutaj.

Który model wybrać?

Modele kas fiskalnych różnią się od siebie przede wszystkim funkcjonalnością, rozmiarem, mobilnością, wytrzymałością – składową tych czterech cech jest ostatecznie cena.

Kasa fiskalna dla lekarza powinna być przede wszystkim mała, poręczna i mobilna, obowiązkowo z kopią elektroniczną paragonu. Lekarz to najbardziej zestresowany oraz zabiegany zawód świata, dlatego też nie bez znaczenia prostota obsługi oraz niezawodność sprzętu będą bardzo ważnymi cechami przemawiającymi za daną kasą fiskalną.

Przyjrzyjmy się dostępnymi rozwiązaniami:

Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest aktualnie najtańszą kasą fiskalną dostępną na rynku polskim, która posiada ważną homologację i można ją legalnie używać do ewidencjonowania sprzedaży. Kasa ta posiada najprostszą możliwą funkcjonalność i …. to wszystko. Do archaicznego wyglądu ekranu (niektórych z liter nie da się przeczytać z poziomu wyświetlacza, a w instrukcji obsługi jest specjalny dział poświęcony temu jak odczytywać niektóre znaki na ekranie) trzeba się po prostu przyzwyczaić, tak jak do topornego wyglądu. Nie ulega wątpliwości, że kasa ta jest kupowana tylko ze względu na jej niską cenę.

Plusy: Niska cena

Minusy: Kopia papierowa, Wygląd, Wyświetlacz, Wytrzymałość

Film prezentujący kasę Mercury 116F

Farex Perła Plus (kopia papierowa)

Kasa Farex Perła Plus jest jednym z tańszych rozwiązań dostępnych na rynku, nad którym warto “się pochylić”. Kasa ta nie tylko posiada podstawową funkcjonalność, ale wyposażona jest również w cały szereg raportów, skrótów klawiszowych czy usług czasowych. Ważnymi cechami tej kasy są jej małe rozmiary oraz wydajny akumulator, dzięki którym jest to urządzenie fiskalne w pełni mobilne.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Kopia papierowa

Film prezentujący kasę Farex Perła Plus

Farex Perła Plus E (kopia elektroniczna)

Kasa Farex Perła Plus E jest to model kasy Farex Perła Plus z kopią elektroniczną. Kasa ta posiada taki sam wygląd oraz funkcjonalność co jej „młodsza siostra”, natomiast jej przewagą jest bez wątpienia kopia elektroniczna.

Plusy: Cena, Mobilność, Pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Farex Perła Plus E

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest najczęściej sprzedającą się mobilną kasą wśród wszystkich producentów. Mała, ergonomiczna budowa, potężny akumulator, bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie czyni ją niekwestionowanym liderem wśród przenośnych urządzeń fiskalnych. Kasa ta posiada kopię elektroniczną, dzięki której w każdym momencie możemy wydrukować kopię paragonu, raport, czy podsumowanie sprzedaży za dany okres.

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie

Minusy: Cena

Film prezentujący kasę Novitus Nano E

Podsumowanie

Lekarze prowadzący indywidualną praktykę lekarską ustawowo są zmuszeni do posiadania kasy fiskalnej, na której będą rejestrowali sprzedaż swoich usług. Wybór urządzenia fiskalnego do tej specyficznej działalności nie jest łatwy – tym bardziej, że na rynku jest sporo modeli. Nasi serwisanci często są pytani przez klientów –

„Jaka jest różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym urządzeniem i po co mam kupować drogą kasę fiskalną, skoro będę drukować tylko kilkanaście, kilkadziesiąt paragonów w miesiącu?”

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie – natomiast warto mieć na uwadze fakt, że zakup urządzenia fiskalnego to długofalowa decyzja (kasa będzie z nami pracować minimum 5 lat) a przy uldze na zakup pierwszego urządzenia fiskalnego (więcej o uldze tutaj) finalny koszt urządzenia może być mniejszy nawet o 700 zł.

W przypadku wątpliwości co do wyboru urządzenia, zapraszamy do naszych biur sprzedaży aby zaprezentować dostępne możliwości. W przypadku szybkiego kontaktu zachęcamy ze skorzystania z czatu u dołu strony.

Opublikowano:

Zakup kasy fiskalnej w trzech krokach

Zakup kasy fiskalnej w 3 prostych krokach

Zawiłość przepisów dotyczących obowiązku posiadania, użytkowania kas fiskalnych w Polsce jest ogromna. Mnogość wyboru, skomplikowana procedura zakupu, wymogi formalne – długo by tak jeszcze wymieniać rzeczy, z którymi musi się uporać przyszły przedsiębiorca. W tym krótkim artykule postaramy się uprościć sprawę i wypunktować rzeczy, które należy wykonać aby zakupić urządzenie fiskalne. Zaczynajmy !

 

Sprawdź

Sprawdź czy musisz używać kasy fiskalnej – w praktyce każdy kto sprzedaje towar lub wykonuje usług na rzecz osób prywatnych musi posiadać kasę fiskalną po przekroczeniu 20 000 zł obrotu w danym roku podatkowym. Ważne są tutaj 2 rzeczy:

– Próg 20 000 zł liczy się proporcjonalnie w skali roku – tzn. jeśli działalność gospodarcza funkcjonuje od czerwca to w praktyce po przekroczeniu 10 000 zł musisz już posiadać kasę fiskalną!

– Niektóre działalności już od pierwszego klienta muszą używać kasy fiskalnej – listę tych branż znajdziemy w §4 pkt. 1 (2 strona po środku dokumentu) w tej ustawie

W przypadku przekroczeniu progu o którym mowa powyżej, nie musisz instalować kasy fiskalnej od razu, a dopiero najpóźniej za dwa miesiące.

 

Przykład:

Działalność gospodarcza funkcjonuje od marca 2017 r. Progiem w przypadku będzie 16 666 zł – 20 000 zł (próg roczny) / 12 (ilość miesięcy w roku) * 10 (ilość miesięcy od rozpoczęcia działalności do końca roku)

Próg został przekroczony dokładnie 16 lipca 2017 r. – tak więc musimy zainstalować kasę najpóźniej do 1 października 2017 r.

 

Uzyskaj zwrot

Na zakup swojej pierwszej kasy fiskalnej otrzymasz ulgę z Urzędu Skarbowego w kwocie do 700 zł kwoty netto w trzech prostych krokach:

Wyślij zawiadomienie do Urzędu Skarbowego w którym wskażesz od kiedy będziesz używać kasy fiskalnej – wzór zawiadomienia znajdziesz tutaj

Zakup kasę fiskalną i zarejestruj ją w Urzędzie Skarbowym – od serwisu otrzymasz pismo, które należy wysłać do Urzędu Skarbowego w ciągu 7 dni od daty fiskalizacji.

Poproś o zwrot:

– Jeśli płacisz VAT – Twoje biuro rachunkowe odliczy Ci ulgę z podatku VAT

– Jeśli nie płacisz VAT – wyślij to pismo do Urzędu Skarbowego po fiskalizacji. Urząd Skarbowy ma 30 dni na przelanie Tobie ulgi na nr rachunku wskazany w piśmie.

 

Zakup kasę fiskalną

Wybierz kasę fiskalną dopasowaną do Twojego biznesu – skorzystaj z poniższych poradników lub skontaktuj się z nami telefonicznie albo poprzez czat u dołu strony a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

 

Poradnik – Jaka kasa fiskalna do salonu kosmetycznego/fryzjerskiego?
Poradnik – Jaka kasa fiskalna do sklepu?
Opublikowano:

Kasy sklepowe

Obowiązek posiadania kasy

Zgodnie z aktualnymi przepisami fiskalna kasa sklepowa  od 2017 r. może zostać zakupiona dopiero po przekroczeniu limitu, który wynosi 20 000 zł w skali roku. Należy mieć na uwadze fakt, że jeżeli rozpoczynamy działalność w trakcie roku to wartość progu (w tym przypadku 20 000 zł) wyliczamy proporcjonalnie.

Dla przykładu:

Sklep z zabawkami rozpoczął działalność w lipcu 2017 r. Od lipca do października 2017 r. miał już 12 000 zł przychodu. Kiedy taki sklep powinien rozpocząć ewidencjonowanie przy użyciu kasy fiskalnej?

Odpowiedź brzmi od listopada 2017 r.!

Skutki niezainstalowania kasy fiskalnej w terminie mogą być bardzo niemiłe – poczynając od mandatu skarbowego kończąc na karze sięgającej 180 stawek dziennych.

Obecnie kasy sklepowe to nie tylko przykry obowiązek, ale także narzędzie wspomagające przedsiębiorcę. Nowoczesne kasy posiadają wiele przydatnych funkcji – kontrolowanie pracowników, zdalne zarządzanie (np. przez przeglądarkę internetową), a także wiele przydatnych raportów statystycznych.

 

Koszt kasy fiskalnej

Koszt kasy sklepowej fiskalnej to nadal spory wydatek, natomiast istnieje wiele sposobów aby zmniejszyć, bądź rozbić te koszty w czasie.

Najbardziej oczywistą sprawą, jest uzyskanie odliczenia, nawet do 700 zł, za zakup pierwszego urządzenia fiskalnego dla danej firmy, które to przyznaje Urząd Skarbowy. Aby takie odliczenie uzyskać należy spełnić kilka kryteriów – o których więcej w tym artykule.

Mniej oczywistym rozwiązaniem jest rozłożenie na raty płatności za urządzenie fiskalne poprzez leasing lub pożyczkę – więcej o alternatywnych możliwościach finansowania urządzeń fiskalnej znajdziesz w tym artykule.

Najtańsze urządzenia fiskalne, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w sklepie, znajdziemy już za 600 brutto, najdroższe natomiast można kupić za sporo ponad 2000 zł – przyjrzyjmy im się trochę bliżej.

 

Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na najtańsze urządzenia. Kasa ta, posiada najprostszą (wymaganą z ustawy) funkcjonalność, dość archaiczny wygląd ekranu (do którego trzeba się przyzwyczaić), a także toporny wygląd – mimo to, jest bardzo często kupowanym urządzeniem fiskalnym, głównie z powodu swojej ceny.

 

Plusy: Cena

Minusy: Kopia papierowa, wygląd, podstawowa funkcjonalność, archaiczny wygląd ekranu, trudna wymiana papieru

 

Film prezentujący kasę Mercury 116F

 

Farex Bursztyn Plus (kopia papierowa)

Kasa Farex Bursztyn Plus jest (nie licząc Mercury 116F) jest jednym z najtańszych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku. W odróżnieniu do kasy Mercury 116F posiada bardziej rozbudowane menu sprzedażowe oraz wygodniejszy interfejs użytkownika. Rozbudowane raporty fiskalne oraz niefiskalne czynią z tej kasy użyteczne narzędzie przy prowadzeniu statystyk na potrzeby własnego biznesu. Solidna budowa, wodoodporne przyciski, a także pojemny akumulator (pomocny przy awarii zasilania) sprawiają, że jest to idealna kasa fiskalna do małych oraz średnich punktów handlowo usługowych.

 

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator

Minusy: Kopia papierowa

 

Film prezentujący kasę Farex Bursztyn Plus

 

Novitus Mała Plus E

Kasa Novitus Mała Plus E to najnowsza technologia dedykowana dla małych punktów sprzedaży, która realizuje rejestrowanie kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych (kopia elektroniczna). Kasa ta dzięki niewielkim rozmiarom, intuicyjnym interfejsie użytkownika, portom do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi (np. czytnikiem kodów kreskowych) jest stworzona do wspomagania sprzedawcy w ciągłym obsługiwaniu swoich klientów. Dzięki możliwości bezpośredniego podłączenia terminala płatniczego (np. takiego) stanowisko sprzedażowe nie odbiega funkcjonalnością od tych zlokalizowanych w największych sieciach handlowych.

 

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator, funkcjonalność

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Novitus Mała Plus E

 

Novitus Next

Kasa Novitus Next to pierwsza kasa (i na razie jedyna) oparta o dotykowy tablet z systemem Android, która charakteryzuje się niebywałą funkcjonalnością wśród innych urządzeń fiskalnych. Posiada oprogramowanie „w chmurze” i może być zarządzana z poziomu przeglądarki z dowolnego miejsca na świecie – do tego zamknięta w pięknej, specjalnie zaprojektowanej obudowie.

Przykładowe cechy wyróżniające kasę Novitus Next:

  • Zarządzanie on-line w “chmurze”
  • Nieograniczona baza towarowa
  • Możliwość łączenia urządzeń w różnych lokalizacjach i zarządzenie nimi z jednego miejsca
  • Złącza USB, RS232 oraz LAN
  • Elektroniczna kopia paragonu + archiwizacja paragonów w “chmurze”
  • Nowoczesny design
  • Nieograniczone możliwości rozbudowy funkcjonalności poprzez platformę Androida
  • Drukowanie faktur wprost z kasy fiskalnej
  • Mechanizm drukujący wraz z obcinaczem papieru

 

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie, faktury wprost z kasy fiskalnej

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Novitus Next

 

Film prezentujący wytrzymałość kasy Novitus Next

 

Podsumowanie

Zakup urządzenia fiskalnego do sklepu to decyzja, którą trzeba należycie przemyśleć, ponieważ do wyboru mamy na prawdę dużo rozwiązań – tym bardziej, że zakup kasy fiskalnej to decyzja na długie lata.

Nietrudno zgodzić się z faktem, że przypadku kas fiskalnych skrót myślowy „im droższa tym lepsza” jest prawidłowy, natomiast finalny koszt urządzenia może być dużo, dużo niższy o czym pisaliśmy na wstępie.

W przypadku wątpliwości co do wyboru urządzenia, zapraszamy do naszych biur sprzedaży aby zaprezentować dostępne możliwości. W przypadku szybkiego kontaktu zachęcamy ze skorzystania z czatu u dołu strony.

Opublikowano:

Kasa fiskalna dla kosmetyczki

Obowiązek posiadania kasy

Zgodnie z nowym rozporządzeniem kasa fiskalna dla fryzjera czy kosmetyczki od 2017 r. musi zostać zakupiona jeszcze przed wykonaniem pierwszej usługi. Warto trzymać się przepisów dotyczących obowiązku posiadania kasy fiskalnej, gdyż nieprzyjemności mogą być spore – to za sprawą nowego „tworu inwigilacji” Krajowej Administracji Skarbowej, które może nałożyć kary sięgające do 180 stawek dziennych za wykonanie sprzedaży z niewydaniem paragonu fiskalnego.

Koszt kasy fiskalnej

Przy rejestrowaniu działalności kosmetycznej czy fryzjerskiej warto rozejrzeć się na rynku jakie urządzenia fiskalne są odpowiednie dla takiej branży, a także zaplanować taki zakup, gdyż w bardzo prosty sposób można uzyskać odliczenie w postaci ulgi do 700 zł.

Więcej na temat prawidłowej procedury uzyskania ulgi na zakup kasy fiskalnej przeczytasz tutaj.

Najtańsze urządzenia fiskalne, które z powodzeniem mogą korzystać kosmetyczki czy fryzjerki, znajdziemy już za 600 brutto, najdroższe natomiast można kupić za sporo ponad 2000 zł – przyjrzyjmy im się trochę bliżej.

 

Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na najtańsze urządzenia. Kasa ta, posiada najprostszą (wymaganą z ustawy) funkcjonalność, dość archaiczny wygląd ekranu (do którego trzeba się przyzwyczaić), a także toporny wygląd – mimo to, jest bardzo często kupowanym urządzeniem fiskalnym, głównie z powodu swojej ceny.

 

Plusy: Cena

Minusy: Kopia papierowa, wygląd, podstawowa funkcjonalność, archaiczny wygląd ekranu, trudna wymiana papieru

Film prezentujący kasę Mercury 116F

 

 

Farex Perła Plus (kopia papierowa)

Kasa Farex Perła Plus jest (nie licząc Mercury 116F) jest jednym z najtańszych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku. Kasa to oprócz podstawowej funkcjonalności posiada cały szereg raportów, skrótów klawiszowych, usług czasowych. Ergonomiczny kształt, wielkość, waga, klawiatura membranowa (która, jest odporna na zalanie) oraz pojemna bateria czyni z niej idealne urządzenie mobilne. Jedyną rzeczą do której moglibyśmy mieć zastrzeżenia to system wymiany papieru – nie jest on tak prosty jak w urządzaniach z wyższej półki („wrzuć i pracuj”)

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator

Minusy: Kopia papierowa

Film prezentujący kasę Farex Perła Plus

 

Farex Perła Plus E (kopia elektroniczna)

Kasa Farex Perła Plus E jest to model kasy Farex Perła Plus z kopią elektroniczną. Kasa ta posiada taki sam wygląd oraz funkcjonalność do jej „młodszej siostry” natomiast jej przewagę jest bez wątpienia kopia elektroniczna.

Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator

Minusy: Brak

Film prezentujący kasę Farex Perła Plus E

 

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest najczęściej sprzedającą się mobilną kasa wśród wszystkich producentów. Mała, ergonomiczna budowa, potężny akumulator, bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie czyni ją niekwestionowanym liderem wśród przenośnych urządzeń fiskalnych. Kasa ta posiada kopię elektroniczną, dzięki której w każdym momencie możemy wydrukować kopię paragonu, raport, czy podsumowanie sprzedaży za dany okres.

 

Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie

Minusy: Cena

Film prezentujący kasę Novitus Nano E

Podsumowanie

Zakup urządzenia fiskalnego to trudna decyzja, ponieważ urządzenie to będzie nam towarzyszyło przez dłuższy okres czasu. Naszym zdaniem warto, w przypadku otrzymania zwrotu z Urzędu Skarbowego (w którym to pomagamy) zastanowić się nad droższym urządzeniem, tj. Farex Perła Plus E, Novitus Nano, gdyż finalnie cena urządzenia będzie pomniejszona o 700 zł.

Istnieje jeszcze możliwość wzięcia leasingu na urządzenie fiskalne (nie tracąc przy tym ulgi z Urzędu Skarbowego) – więcej o tej możliwości w znajdziesz tutaj.

Opublikowano:

Drukarka fiskalna w leasing

Leasing jako forma finansowania urządzenia fiskalnego

 

Drukarki fiskalne tak jak inne urządzenia fiskalne można kupić na raty lub wziąć w leasing co pozwala przedsiębiorcy rozbić koszty jednorazowego zakupu nawet do 24 miesięcy, a przy okazji nie stracić zwrotu z Urzędu Skarbowego na zakup swojego pierwszego urządzenia fiskalnego.

Cała procedura dzięki naszemu partnerowi LeaseLink, licząc od wypełnienia wniosku do jego akceptacji i przyznaniu finansowania zajmie nie dłużej niż 15 minut.

Poniżej przykładowa kalkulacja drukarki fiskalnej Novitus Bono E na 24 miesiące:

 

 drukarka fiskalna leasing

Leasing w 15 minut

 

Na naszej stronie – dzięki zainstalowanej wtyczce (z prawej strony) w łatwy, niezobowiązujący sposób można złożyć wniosek o leasing.

W przypadku problemów, dodatkowych pytań skontaktuj się z nami poprzez czat u dołu strony.

Opublikowano:

Jak zamówić terminal płatniczy?

Na początku kilka faktów:

– Polacy coraz częściej płacą kartą oraz coraz częściej są to płatności zbliżeniowe – wynika tak z niedawno opublikowane raportu przez MasterCard

– Prawie połowa wszystkich płatności odbywa się za pomocą karty oraz terminala płatniczego

– 51% wszystkich płatności kartą to płatności zbliżeniowe

W obecnych czasach nieposiadanie terminala płatniczego w punkcie handlowo-usługowym może wiązać się z utratą klientów (zgadnij proszę gdzie pójdą zaraz po wyjściu od nas). Jak pokazują badania może wiązać się to nawet ze spadkiem obrotów o połowę. Trend jest wzrostowy dla tego typu płatności (pojawią się też nowe cyfrowe płatności – np. BLIK), tak więc wydaje się, że nieuchronnie gotówka będzie wypierana na rzecz cyfrowych płatności.

Terminal płatniczy to wielofunkcyjne narzędzie – obsługuje płatności kartą, BLIKiem, można na nim sprzedawać doładowania do telefonów komórkowych, a także opłacić rachunki. Kto wie jakie jeszcze inne możliwości zaserwują nam w przyszłości…

Jeżeli zdecydowałeś/aś się na terminal płatniczy (co wg mnie jest dobrą decyzją) zasadniczo są dwie kwestie do przedyskutowania:

Czy terminal ma być przenośny czy stacjonarny?

Chodzi tutaj o kwestię zasilania – czy terminal może być cały czas wpięty do źródła prądu czy musi mieć w sobie akumulator. Są też terminale rozbudowane – np. przenośne z bazą ładującą (wystarczy położyć terminal na bazie ładującej aby się ładował)

Czy w miejscu sprzedaży jest dostęp do Internetu za pomocą kabla czy go nie ma?

Internet musi być dostępny w miejscu sprzedaży (a nie np. na zapleczu) ewentualnie czy istnieje możliwość podciągnięcia kabla. Natomiast gdy nie ma internetu w punkcie wtedy wybieramy terminal GPRS (tzn. z kartą SIM taką jak w telefonie).

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Koszt terminala to miesięczny koszt wynajmu terminala + % prowizji od każdej transakcji.

– Koszt najmu samego terminalu płatniczego waha się od 20-kilku złotych netto do 50 zł netto.

– Koszt prowizji od każdej sprzedaży to kwestia 0,6%-0,8% w zależności od branży w jakiej działa firma.

Gdy wszystkie powyższe kwestie są umówione przyjeżdżamy do klienta, podpisujemy umowę – a za około tydzień wracamy z terminalem, który instalujemy u klienta oraz przeprowadzamy szkolenie z obsługi.