Kasy online w piekarni

Kasa on-line w piekarni od 1 stycznia 2020 r. ?

Od 1 stycznia 2020 r. branża gastronomiczna będzie musiała używać kas fiskalnych on-line do sprzedaży swoich produktów i usług. O ile stosowanie tych urządzeń przez puby, bary czy restauracje jest oczywiste, o tyle punkty w których sprzedaje się dodatkowo hot-dogi, kawę na wynos czy lody, interpretacja przepiśów nie jest już taka oczywista.

Indywidualne interpretacje przepisów

Jeszcze w 2019 r. roku wydano szereg interpretacji podatkowych, które to rozwiewają wiele wątpliwości w zakresie stosowania urządzeń on-line, np. w piekarni, która sprzedaje bułki na wynos, czy sklepu osiedlowego, który to sprzedaje swoim klientom hot-dogi oraz kawę na wynos. Okazuje się, że nie ma znaczenia brak posiadania stolików, szatni czy toalety, ma za to znaczenie fakt, że przygotowuje się posiłki gotowe do spożycia (nawet, jeśli jest to tylko podgrzanie).

Przykłady interpretacji podatkowych

Poniżej znajdziecie Państwo linki do intepretacji podatkowych omawiających powyższe kwestie

Interpretacja Indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 13 listopada 2019 r., która to omawia sprawę sklepu, w ktorym to oprócz zwykłej sprzedaży pieczywa oraz art. cukiernicznych oferuje sprzedaż lodów oraz kawy na wynos.

Interpretacja Indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 października 2019 r., która to omawia otwarcie sklepiku szkolnego, który miał sprzedawać gotowe wyroby gastronomiczne (kanapki na zimno i ciepło, drożdżówki, zapiekanki). Produkty te po podgrzaniu, miały być przeznaczone do konsumpcji poza punktem sprzedaży.

Najtańsze kasy fiskalne on-line

Sprawdź nasze najtańsze kasy fiskalne on-line. Pamiętaj również o tym, że zakupujac urządzenie fiskalne po raz pierwszy masz prawo odliczyć sobie 700 zł z tytułu ulgi na zakup kas. Pracownicy naszych sklepów pomagają we wszelkich formalnościach dotyczących zakupu kas fiskalnych.