Poradniki


Poradniki to nic innego jak krótkie instrukcje dotyczące konkretnego tematy. Cechą wspólną wszystkich poradników będą kasy fiskalne.

Więcej wyników..

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Jak dodać NIP na paragonie?
  Jak dodać NIP na paragonie? Poniżej przedstawiamy instrukcje oraz przykładowe […]
 • Obowiązkowy NIP na paragonie
  Obowiązkowy nr NIP na paragonie Zgodnie z ustawą z dnia […]
 • Raporty dobowe – kiedy je drukować?
  Kiedy należy drukować raporty dobowe? W celu zakończenia dnia sprzedaży […]
 • Moja kasa fiskalna uległa awarii – co teraz?
  Kasa fiskalna jest urządzeniem elektronicznym – z racji tego czasami się psuje. Taka sytuacja ma miejsce dosyć rzadko, gdyż urządzenia te są homologowane przez Główny Urząd Miar przed dopuszczeniem do użytkowania. Niestety zepsucie się urządzenia fiskalnego jest sporym kłopotem dla przedsiębiorcy, gdyż obowiązkiem właściciela firmy jest rejestrowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej każdorazowej sprzedaży.
 • Niezbędne informacje do zaprogramowania kasy fiskalnej
  Urządzenie fiskalne, tj. kasa fiskalna albo drukarka fiskalna, musi zostać prawidłowo zaprogramowana …
 • Błędy na raportach miesięcznych
  Jeżeli Twój raport miesięczny nie pokazuje całej sprzedaży z danego miesiąca tzn, że zapomniałaś/eś wydrukować raportu dobowego po ostatniej sprzedaży w interesującym Cię miesiącu.
 • Wyrejestrowanie kasy fiskalnej
  Wyrejestrowanie kasy fiskalnej jest obowiązkowe dla firm które zamknęły działalność gospodarczą oraz opcjonalne dla tych, którzy nie chcą już z niej korzystać (np. nie będą już więcej obsługiwać klientów indywidualnych). Procedura ta polega na zablokowaniu sprzedaży na danej kasie fiskalnej oraz wygenerowaniu raportu o łącznej sprzedaży przez cały żywot urządzenia. Następnie autoryzowany serwis składa odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego.