Błędy na raportach miesięcznych

Błędy na raportach miesięcznych

Jeżeli Twój raport miesięczny nie pokazuje całej sprzedaży z danego miesiąca tzn, że zapomniałaś/eś wydrukować raportu dobowego po ostatniej sprzedaży w interesującym Cię miesiącu.

Raport miesięczny sumuje sprzedaż w danym miesiącu na podstawie raportów dobowych. Jeżeli wystawiłaś/eś paragon a nie wydrukowałaś/eś raportu dobowego w tym samym miesiącu to ta wartość nie pojawi się na raporcie miesięcznym.

Przykład 1

W luty 2020 r. został wystawiony tylko jeden paragon na kwotę 100,00 zł dnia 17.02.2021 r., natomiast raport dobowy przez nieuwagę został wydrukowany dopiero 03.03.2020 r.

W powyższej sytuacji raport miesięczny pokaże, że w lutym 2020 r. nic się nie sprzedało. Jest to sytuacja nieodwracalna (tzn. nie możemy sprawić, że nagle ta sprzedaż pojawi się w lutym 2020 r.).

Przykład 2

31 marca 2020 r. przez nieuwagę pracownika nie został wydrukowany raport dobowy, został on wydrukowany dopiero 1 kwietnia.

W powyższej sytuacji raport miesięczny pokaże, sprzedaż w marcu 2020 r. pomniejszoną o kwotę za ostatni dzień, gdyż nie został wydrukowany raport dobowy zamykający ten dzień. Jest to sytuacja nieodwracalna.

Rozwiązanie

W takiej sytuacji sugerujemy najpierw kontakt ze swoją księgowością oraz zalecamy wydrukowanie kopii paragonów z danego miesiąca i podliczenie ich ręcznie, a następnie na tej podstawie zaksięgowanie miesiąca.

W instrukcji obsługi swojego urządzenia fiskalnego znajdziesz informację w jaki sposób możesz wydrukować kopię paragonu (przy kasach z kopią papierową przypominamy, że drukuje się ona na drugiej rolce).

Z uwagi na fakt, że powyższy problem wynika z błędu użytkownika, nie podlega on gwarancji ani opiece serwisowej, a pomoc przy wydruku kopii paragonów jest odpłatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *