DRUKARKI FISKALNE

Przedsiębiorca, którego firma działa w segmencie sprzedaży detalicznej prędzej czy później będzie musiał rozejrzeć się za urządzeniem fiskalnym do swojego biznesu. Obowiązek taki podyktowany jest koniecznością wydawania dowodów sprzedaży w postaci paragonów swoim klientom. Standardowo dzielimy takie urządzenia na kasy fiskalnej oraz drukarki fiskalne. Systemy sprzedaży Poznań lub dotyczące dowolnego miasta to nic innego jak oprogramowanie, które nadzoruje Twoją działalność w zakresie sprzedaży.

Wybór pomiędzy dostępnymi na rynku rozwiązaniami sprowadza się do pytania, czym dokładnie będzie zajmować się Twoja firma. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż w miarę rozwoju działalności drukarka fiskalna będzie niezbędna w firmie. Urządzenie to pozwala na lepszą kontrolę działalności oraz efektywniej zarządza sprzedażą. Oprogramowanie sprzedażowe, które steruje drukarką fiskalną, daje możliwość korzystania z wielu zaawansowanych funkcji, między innymi do analizy czy raportowania.

 

Czytaj więcej

Współpraca drukarki fiskalnej z komputerem

Drukarki fiskalne od kas fiskalnych różnią się tym, iż do prowadzenia sprzedaży na drukarce potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie (np. FISPOS) zainstalowane na komputerze. Program sprzedażowy umożliwia nie tylko sprawną oraz szybką obsługę, ale może być rozszerzony o magazyn, przyjmowanie dostaw, analizę sprzedaży i wiele, wiele innych. Sama drukarka musi spełnić wymogi Ministerstwa Finansów oraz być dopuszczona do użytku przez Główny Urząd Miartutaj znajdziesz wykaz wszystkich urządzeń fiskalnych dopuszczonych do użytku. Podstawową funkcjonalnością drukarek fiskalnych jest drukowanie paragonów fiskalnych oraz ich duplikatów dla przedsiębiorcy. Kopie wydawanych paragonów mogą być zapisywane na drugiej rolce papieru albo elektronicznie na wbudowanej karcie SD.

Aktualnie urządzenia z kopią papierową paragonu są systematycznie wypierane przez urządzenia z kopią elektroniczną, dzięki swojej większej funkcjonalności. Baza oferowanych przez Ciebie towarów i usług musi znajdować się na komputerze, a wszystkie paragony i faktury wystawiane są przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonego programu komputerowego. Niektóre drukarki fiskalne Poznań mają możliwość wydrukowania faktury wprost z urządzenia fiskalnego sprawdź w tym filmie, jak robi to Novitus Next. Systemów sprzedażowych na rynku jest sporo i różnią się przede wszystkim funkcjonalnością, opłatami stałymi lub abonamentowymi a przede wszystkim wsparciem technicznym. Wśród polecanych przez nas oprogramowań sprzedażowych znajdziesz starannie wyselekcjonowane te, które instalujemy już od dłuższego czasu.

Szybkość i wygoda pracy z drukarką fiskalną

Stosowanie drukarki fiskalnej ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest szybkość wykonywanych na niej operacji oraz szybkość wydruku. Systemy sprzedaży Bydgoszcz będą nadzorowały funkcje, które musiałoby wykonać kilka osób. Podłączenie urządzenia do komputera daje błyskawiczną możliwość sprawdzenia wielu danych. Bez większego wysiłku i nakładu czasu znajdziesz interesujące Cię raporty, analizy, zestawienia. Funkcje drukarki sprawią, że automatycznie zaktualizujesz swoje stany magazynowe po każdej sprzedaży. Możesz mieć wgląd w to, jakie towary czy usługi sprzedają się najlepiej i pod tym kątem ustalisz swoją dalszą strategię sprzedaży. Jeśli zatrudniasz pracowników, drukarka fiskalna pomoże Ci zweryfikować obroty każdego z nich. Szybki dostęp do wymienionych wyżej informacji sprawia, że usprawnisz pracę swojego sklepu.

Trwałość drukarek fiskalnych

Drukarki fiskalne przed rokiem 2010 posiadały dwie rolki papieru — jedna na paragony, druga stanowiła kopię dla przedsiębiorcy. Obecnie standardem są drukarki fiskalne z elektroniczną kopią paragonu, które posiadają tylko jedną rolkę papieru na paragony dla klientów. Kopie zapisywane są na karcie pamięci SD — zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, tak aby w każdej chwili był do niej dostęp. Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie zapewnia lepszą ochronę zapisanych danych.  Elektroniczny nośnik danych sprawia również, że koszty eksploatacji maleją, a funkcjonalność urządzenia wzrasta. Nowoczesne drukarki to zaawansowana technologia i coraz mniejsze gabaryty. Urządzenia te są wyspecjalizowane w miejscach o intensywnej eksploatacji i dużym natężeniu ruchu.

 

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników

grid-view list-view

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników