Drukarki fiskalne

Przedsiębiorca, którego firma działa w segmencie sprzedaży detalicznej prędzej czy później będzie musiał rozejrzeć się za urządzeniem fiskalnym do swojego biznesu. Obowiązek taki podyktowany jest koniecznością wydawania dowodów sprzedaży w postaci paragonów swoim klientom. Standardowo dzielimy takie urządzenia na kasy fiskalnej oraz drukarki fiskalne. Systemy sprzedaży Poznań lub dotyczące dowolnego miasta to nic innego jak oprogramowanie, które nadzoruje Twoją działalność w zakresie sprzedaży.

Rodzaje drukarek fiskalnych

Drukarki fiskalne online

Drukarki on-line

 

Urządzenia rejestrujące sprzedaż, które komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas. Drukarki te zostały wprowadzone w związku z reformą podatkową w 2019 r.

Drukarki fiskalne z kopią elektroniczną

Kopia elektroniczna

 

Tradycyjne drukarki fiskalne, które zapisują kopię paragonu w postaci cyfrowej. Drukarki z kopią elektroniczną zostały wyparte przez urządzenia nowego typu „on-line”

Czytaj więcej

Współpraca drukarki fiskalnej z komputerem

Drukarki fiskalne od kas fiskalnych różnią się tym, iż do prowadzenia sprzedaży na drukarce potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie (np. FIS-POS) zainstalowane na komputerze. Program sprzedażowy umożliwia nie tylko sprawną oraz szybką obsługę, ale może być rozszerzony o magazyn, przyjmowanie dostaw, analizę sprzedaży i wiele, wiele innych. Sama drukarka musi spełnić wymogi Ministerstwa Finansów oraz być dopuszczona do użytku przez Główny Urząd Miartutaj znajdziesz wykaz wszystkich urządzeń fiskalnych dopuszczonych do użytku. Podstawową funkcjonalnością drukarek fiskalnych jest drukowanie paragonów fiskalnych oraz ich duplikatów dla przedsiębiorcy. Kopie wydawanych paragonów mogą być zapisywane na drugiej rolce papieru albo elektronicznie na wbudowanej karcie SD.

Aktualnie urządzenia z kopią papierową paragonu są systematycznie wypierane przez urządzenia z kopią elektroniczną, dzięki swojej większej funkcjonalności. Baza oferowanych przez Ciebie towarów i usług musi znajdować się na komputerze, a wszystkie paragony i faktury wystawiane są przy użyciu specjalnie do tego celu stworzonego programu komputerowego. Niektóre drukarki fiskalne Poznań mają możliwość wydrukowania faktury wprost z urządzenia fiskalnego sprawdź w tym filmie, jak robi to Novitus Next. Systemów sprzedażowych na rynku jest sporo i różnią się przede wszystkim funkcjonalnością, opłatami stałymi lub abonamentowymi a przede wszystkim wsparciem technicznym. Wśród polecanych przez nas oprogramowań sprzedażowych znajdziesz starannie wyselekcjonowane te, które instalujemy już od dłuższego czasu.

Szybkość i wygoda pracy z drukarką fiskalną

Stosowanie drukarki fiskalnej ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest szybkość wykonywanych na niej operacji oraz szybkość wydruku. Systemy sprzedaży Bydgoszcz będą nadzorowały funkcje, które musiałoby wykonać kilka osób. Podłączenie urządzenia do komputera daje błyskawiczną możliwość sprawdzenia wielu danych. Bez większego wysiłku i nakładu czasu znajdziesz interesujące Cię raporty, analizy, zestawienia. Funkcje drukarki sprawią, że automatycznie zaktualizujesz swoje stany magazynowe po każdej sprzedaży. Możesz mieć wgląd w to, jakie towary czy usługi sprzedają się najlepiej i pod tym kątem ustalisz swoją dalszą strategię sprzedaży. Jeśli zatrudniasz pracowników, drukarka fiskalna pomoże Ci zweryfikować obroty każdego z nich. Szybki dostęp do wymienionych wyżej informacji sprawia, że usprawnisz pracę swojego sklepu.

Trwałość drukarek fiskalnych

Drukarki fiskalne przed rokiem 2010 posiadały dwie rolki papieru — jedna na paragony, druga stanowiła kopię dla przedsiębiorcy. Obecnie standardem są drukarki fiskalne z elektroniczną kopią paragonu, które posiadają tylko jedną rolkę papieru na paragony dla klientów. Kopie zapisywane są na karcie pamięci SD — zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, tak aby w każdej chwili był do niej dostęp. Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie zapewnia lepszą ochronę zapisanych danych. Elektroniczny nośnik danych sprawia również, że koszty eksploatacji maleją, a funkcjonalność urządzenia wzrasta. Nowoczesne drukarki to zaawansowana technologia i coraz mniejsze gabaryty. Urządzenia te są wyspecjalizowane w miejscach o intensywnej eksploatacji i dużym natężeniu ruchu.

Cena narastająco
Branża
Producent
Znaleziono 1 – 10 do 12 produktów Znaleziono 12 produktów Znaleziono 1 produkt Nie znaleziono produktu.
Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply
Drukarka fiskalna TM-T801FV o urządzenie fiskalne wysokiej klasy, stworzone przez japońskiego producenta urządzeń elektronicznych EPSON. Półmilionowa baza towarowa pozwala na zaprogramowanie wszystkich produktów oraz usług w naszej firmie. Urządzenie drukuje paragony oraz faktury na papierze o szerokości 57 lub 80 mm. Szybki oraz cichy wydruk umożliwia sprawną obsługę naszych klientów. Drukarka EPSON TM-T801FV współpracuje z najpopularniejszymi programami sprzedażowymi.
Tempo PRO to mała drukarka fiskalna z kopią elektroniczną paragonu dostępna w wariancie z jednym lub z dwoma wyświetlaczami. Emar Tempo PRO wyposażona jest w szereg portów służących do komunikacji z innymi urządzeniami. W standardzie posiada złącze USB, RS-232 oraz Ethernet. Opcjonalnie możemy rozszerzyć funkcjonalność o komunikację bezprzewodową Bluetooth lub Wi-Fi. Zastosowanie dotykowego wyświetlacza usprawnia obsługę drukarki oraz ułatwia jej zarządzaniem.

Mała, stacjonarna drukarka fiskalna od firmy EMAR to urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie wielkość urządzenia ma duże znaczenie. Niewielkie rozmiary (15.8 x 12.9 x 12.8 cm) pozwalają na umiejscowienie urządzenia praktycznie wszędzie. Printo Line, tak jak wszystkie drukarki fiskalne od polskiego producenta posiadają zwiększoną ilość raportów dobowych (do 2000 raportów) stąd też mogą pracować dłużej. Mechanizm drukujący FUJITSU (z systemem "wrzuć i pracuj") to gwarancja bezawaryjnej pracy przez całość okresu użytkowania urządzenia.

Tempo PRO to mała drukarka fiskalna z kopią elektroniczną paragonu dostępna w wariancie z jednym lub z dwoma wyświetlaczami. Emar Tempo PRO wyposażona jest w szereg portów służących do komunikacji z innymi urządzeniami. W standardzie posiada złącze USB, RS-232 oraz Ethernet. Opcjonalnie możemy rozszerzyć funkcjonalność o komunikację bezprzewodową Bluetooth lub WiFi. Zastosowanie dotykowego wyświetlacza usprawnia obsługę drukarki oraz ułatwia jej zarządzaniem.
Novitus Deon to poręczna, przenośna drukarka fiskalna, która wraz z laptopem tworzy mobilny punkt sprzedaży. Zastosowanie bardzo wytrzymałego akumulatora pozwala na wydrukowanie do 2,5 tysiąca paragonów bez zewnętrznego źródła prądu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada wszystkie funkcjonalności stacjonarnych drukarek fiskalnych, tak więc z powodzeniem może być używana w punktach handlowo-usługowych o ograniczonej przestrzeni handlowej.

Nowoczesna drukarka fiskalna Novitus Bono E to stacjonarne urządzenie z elektroniczną kopią paragonu umożliwiająca wystawianie faktur VAT. Drukarka ta dedykowana jest do małych i średnich punktów handlowych o średnim natężeniu ruchu. Baza produktowa posiadająca 250 000 pozycji pozwala na zaprogramowanie asortymentu sporego sklepu detalicznego. Niezawodny mechanizm drukujący japońskiej firmy SEIKO wydrukuje do 255 pozycji na jednym paragonie. Całość zamknięta w niewielkiej, kompaktowej obudowie.

Nowoczesna drukarka fiskalna Novitus Bono Apteka E to stacjonarne urządzenie z elektroniczną kopią paragonu umożliwiająca wystawianie faktur VAT oraz rozliczeń sprzedaży refundowanej. Drukarka ta dedykowana jest aptek. Baza produktowa posiadająca 250 000 pozycji pozwala na zaprogramowanie sporego asortymentu. Niezawodny mechanizm drukujący japońskiej firmy SEIKO wydrukuje do 255 pozycji na jednym paragonie. Całość zamknięte w niewielkiej, kompaktowej obudowie.

Novitus Deon Online to poręczna, przenośna drukarka fiskalna, która wraz z laptopem tworzy mobilny punkt sprzedaży. Zastosowanie bardzo wytrzymałego akumulatora pozwala na wydrukowanie do 2,5 tysiąca paragonów bez zewnętrznego źródła prądu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada wszystkie funkcjonalności stacjonarnych drukarek fiskalnych, tak więc z powodzeniem może być używana w punktach handlowo-usługowych o ograniczonej przestrzeni handlowej.
Nowoczesna drukarka fiskalna Novitus Bono Online to stacjonarne urządzenie z elektroniczną kopią paragonu umożliwiająca wystawianie faktur VAT. Drukarka ta dedykowana jest do małych i średnich punktów handlowych o średnim natężeniu ruchu. Baza produktowa posiadająca 250 000 pozycji pozwala na zaprogramowanie asortymentu sporego sklepu detalicznego. Niezawodny mechanizm drukujący japońskiej firmy SEIKO wydrukuje do 255 pozycji na jednym paragonie. Całość zamknięta w niewielkiej, kompaktowej obudowie.
Novitus HD E to aktualnie najbardziej zaawansowana drukarka fiskalna na rynku. Baza towarowa sięgająca 1 000 000 PLU pozwoli na obsługę nawet największych sklepów. Niezawodny mechanizm drukujący z obcinaczem CITIZEN drukuje paragony z szybkością nawet do 20cm/s, obsługując rolkę kasową o długości 100 m. Kolorowy wyświetlacz pozwala na łatwą identyfikację towarów przez klienta oraz wyświetlanie grafik reklamowych w postaci grafik oraz filmów. Zastosowanie szeregu złącz komunikacyjnych różnego typu pozwala na łatwe połączenie rozproszonej sieci sprzedaży w jedną całość.