Kasa fiskalna przenośna

Nie każdy postawił na stacjonarną działalność gospodarczą, stąd też przenośne kasy fiskalne są niezastąpione do prowadzenia ewidencji sprzedaży w terenie. Niektórzy przedsiębiorcy zmieniają miejsce swojej pracy lub prowadzą sprzedaż mobilną. Bywają także punkty działające tylko w sezonie. Jeśli przekroczą roczny przychód 20 tysięcy złotych, one również mają nałożony obowiązek stosowania urządzenia fiskalnego, zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Nowoczesne technologie sprawiają, że przenośne urządzenia mają wszystkie niezbędne funkcje i jednocześnie nie zajmują wiele miejsca. Kasy takie są proste w obsłudze, nie potrzebujesz też komputera, aby były gotowe do użycia.

Przenośne kasy fiskalne
Czytaj więcej

Sprzedaż w terenie a przenośna kasa fiskalna

Zgodnie z wolą ustawodawcy przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż czy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, mają obowiązek dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Wyjątek od tej reguły stanowią nieliczne branże, a także wspomniane wyżej firmy, które nie przekroczyły w danym roku 20 000 zł obrotu. W przypadku mobilnego biznesu najbardziej sprawdzą się urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej pracy w terenie — przenośne kasy fiskalne. Będą one niezastąpione dla mobilnego salonu kosmetycznego czy masażysty wykonującego swoje usługi w domu klienta. Urządzenia te z racji swojej wszechstronności można wykorzystać również do pracy stacjonarnej w miejscach o ograniczonej powierzchni sprzedaży. Przenośnie kasy fiskalne – Bydgoszcz to opcja dla osób, pracujących na konkretnym terenie, niekoniecznie w jednym miejscu.

Mobilne kasy fiskalne

Czym muszą się charakteryzować urządzenia, które ze swej natury mają służyć mobilnym biznesom? Należy poszukać urządzenia uniwersalnego – ale takiego, którego funkcjonalność sprawdzi się w naszym segmencie usług. Przy wyborze przenośnej kasy fiskalnej należy zwrócić uwagę na ergonomiczną obudowę oraz to czy będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ważną cechą będzie na pewno możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, aby swobodnie z niej korzystać o każdej porze roku bez względu na temperaturę. Taką kasę powinno móc się sprawnie obsługiwać w rękawiczkach.

Mobilne urządzenie fiskalne powinno posiadać wydajny, wewnętrzny akumulator, najlepiej litowo-jonowy. Dobre urządzenie mają możliwość wydrukowania nawet do 10 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. W niektórych modelach nawet po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora możliwe jest jeszcze wydrukowanie kolejnych paragonów. Standardem stają się modele z dotykową klawiaturą, co jest rozwiązaniem znanym z telefonów. Zwróć uwagę także na współpracę z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Z praktycznych porad przyda Ci się smycz, do łatwiejszego przenoszenia urządzenia.

Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply
Datecs WP-50 Wi-Fi Online dzięki zastosowaniu modułu Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas. W awaryjnej sytuacji braku sieci Wi-Fi w punkcie sprzedaży, można skorzystać z mobilnego HOT-SPOTu dostępnego na większości smartfonów. Łatwość wymiany papieru, przejrzysty wyświetlacz oraz kompaktowe wymiary to cechy rozpoznawcze tej kasy fiskalnej on-line.
Kasa fiskalna online Farex PRO 300 Wi-Fi to nowoczesne urządzenie rejestrujące, dopasowane do wymogów ustawy dla kas fiskalnych online. PRO 300 łączy się z internetem za pomocą Wi-Fi. Małe wymiary sprawiają, że kasa ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży mobilnej. Zastosowanie aż 5 portów komunikacyjnych sprawi natomiast, że Farex PRO 300 z powodzeniem może być używana, jako część większego systemu kasowo-sprzedażowego w dużym sklepie.
Starannie opracowana konstrukcja urządzenia jak i bogaty wachlarz interfejsów komunikacyjnych oraz funkcji dodatkowych urządzenia sprawia, że doskonale nadaje się dla handlu obwoźnego, usług świadczonych przez warsztaty samochodowe czy wulkanizacyjne, lekarzy, prawników, fryzjerów czy kosmetyczki. Kasa znajduje zastosowanie również w rejestracji usług budowlanych oraz sprzedaży paliw stałych np. węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.
Niewielkie rozmiary oraz lekka obudowa to znaki szczególne kasy fiskalne on-line Aclas Kos_ON GPRS. Urządzenie to było zaprojektowane z myślą o sprzedaży mobilnej, natomiast mnogość posiadanych funkcji sprawia, że znajdzie swoje zastosowanie w małych punktach handlowo-usługowych. Kasa ta dostępna jest w trzech modelach, które są wyspecjalizowane do łączności z internetem w określony sposób: LAN, Wi-Fi oraz GSM.

Kasa fiskalna online Farex PRO 300 GSM to nowoczesne urządzenie rejestrujące, dopasowane do wymogów ustawy dla kas fiskalnych online. PRO 300 łączy się z internetem za pomocą portu Ethernet lub za pomocą telefonii komórkowej GSM. Małe wymiary sprawiają, że kasa ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży mobilnej. Zastosowanie aż 5 portów komunikacyjnych sprawi natomiast, że Farex PRO 300 GSM z powodzeniem może być używana, jako część większego systemu kasowo-sprzedażowego w dużym sklepie.

Farex ONline PRO 600 GSM to stacjonarna kasa fiskalna online, która spełnia wszystkie wymogi dotyczących nowych kas fiskalnych obowiązujących od 2019 r. Została ona zaprojektowana z myślą o ergonomii pracy operatora. Duży wyświetlacz LCD usprawnia pracę kasjera oraz zapobiegnie pomyłkom przy kasowaniu. 6 portów komunikacyjnych sprawia, że do Farex ONline PRO 600 możemy podłączyć wszelkie niezbędne urządzenia dodatkowe (terminal płatniczy, wagę elektroniczną czy skaner kodów kreskowych). PRO 600 może łączyć się z internetem za pomocą standardowego łącza LAN i/lub GSM.
Kasa fiskalna online DATECS WP-50 to urządzenie zaprojektowane do pracy mobilnej i stacjonarnej. To najmniejsza kasa w ofercie tego producenta wyposażona w wydajną baterię litowo-polimerową. Ergonomię pracy zapewnia gumowany spód obudowy gwarantujący pewny uchwyt kasy. Natomiast system wymiany papieru typu „WRZUĆ I PRACUJ” sprawia, że obsługa kasy jest jeszcze prostsza nawet dla początkującego użytkownika.
Następna generacja kultowej już kasy fiskalnej Novitus Nano już dostępna! Novitus Nano II Online Wi-Fi posiada najlepsze cechy pierwowzoru, tj. niewielkie rozmiarysolidna budowa oraz mocny akumulator. Nowy design oraz dodatkowe klawisze funkcyjne sprawiają, że wygoda użytkowania tej kasy fiskalnej jest jeszcze większa. Zarządzanie urządzeniem wprost z internetu (archizowaniu paragonów, zmiana bazy towarowej) jest możliwe za pomocą systemu NoviCloud. Duża baza towarowa (do 20 000 pozycji), niezawodny mechanizm drukujący Fujitsu oraz dodatkowe złącza komunikacyjne sprawiają, że jest to idealna kasa dla każdej firmy.
Kasa Novitus Nano Online GSM jest najlepiej zaprojektowaną i przemyślaną kasą na polskim rynku! Wersja online łączy w sobie wszystkie zalety sprawdzonego projektu oraz nowoczesne technologiczne serce, napędzające to urządzenie. Wersja GSM pozwala na łączenie się z CRK z dowolnego miejsca bez konieczności zapewniania dodatkowego źródła internetu.