KASY PRZENOŚNE

Nie każdy postawił na stacjonarną działalność gospodarczą, stąd też przenośne kasy fiskalne są niezastąpione do prowadzenia ewidencji sprzedaży w terenie. Niektórzy przedsiębiorcy zmieniają miejsce swojej pracy lub prowadzą sprzedaż mobilną. Bywają także punkty działające tylko w sezonie. Jeśli przekroczą roczny przychód 20 tysięcy złotych, one również mają nałożony obowiązek stosowania urządzenia fiskalnego, zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Nowoczesne technologie sprawiają, że przenośne urządzenia mają wszystkie niezbędne funkcje i jednocześnie nie zajmują wiele miejsca. Kasy takie są proste w obsłudze, nie potrzebujesz też komputera, aby były gotowe do użycia.

Czytaj więcej

Sprzedaż w terenie a kasa fiskalna

Zgodnie z wolą ustawodawcy przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż czy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, mają obowiązek dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Wyjątek od tej reguły stanowią nieliczne branże, a także wspomniane wyżej firmy, które nie przekroczyły w danym roku 20 000 zł obrotu. W przypadku mobilnego biznesu najbardziej sprawdzą się urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej pracy w terenie — przenośne kasy fiskalne. Będą one niezastąpione dla mobilnego salonu kosmetycznego czy masażysty wykonującego swoje usługi w domu klienta. Urządzenia te z racji swojej wszechstronności można wykorzystać również do pracy stacjonarnej w miejscach o ograniczonej powierzchni sprzedaży. Przenośnie kasy fiskalne – Bydgoszcz to opcja dla osób, pracujących na konkretnym terenie, niekoniecznie w jednym miejscu.

Mobilne kasy fiskalne

Czym muszą się charakteryzować urządzenia, które ze swej natury mają służyć mobilnym biznesom? Należy poszukać urządzenia uniwersalnego – ale takiego, którego funkcjonalność sprawdzi się w naszym segmencie usług. Przy wyborze przenośnej kasy fiskalnej należy zwrócić uwagę na ergonomiczną obudowę oraz to czy będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ważną cechą będzie na pewno możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, aby swobodnie z niej korzystać o każdej porze roku bez względu na temperaturę. Taką kasę powinno móc się sprawnie obsługiwać w rękawiczkach.

Mobilne urządzenie fiskalne powinno posiadać wydajny, wewnętrzny akumulator, najlepiej litowo-jonowy. Dobre urządzenie mają możliwość wydrukowania nawet do 10 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. W niektórych modelach nawet po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora możliwe jest jeszcze wydrukowanie kolejnych paragonów. Standardem stają się modele z dotykową klawiaturą, co jest rozwiązaniem znanym z telefonów. Zwróć uwagę także na współpracę z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Z praktycznych porad przyda Ci się smycz, do łatwiejszego przenoszenia urządzenia.

Przenośna kasa rejestrująca zgłoszenie do urzędu skarbowego

Każde urządzenie, również przenośne kasy fiskalne, należy zgłosić do naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego. Służy do tego stosowny druk „Zgłoszenie kasy przez podatnika”, który znajdziesz otrzymasz od naszego serwisanta po fiskalizacji urządzenia. Podajesz w nim dane według wytycznych:

  • nazwa,
  • dokładny adres,
  • NIP podatnika,
  • miejsce instalacji kasy fiskalnej,
  • typ/model urządzenia fiskalnego,
  • numer fabryczny kasy,
  • numer unikatowy kasy,
  • datę fiskalizacji.

Dokument możesz złożyć osobiście lub wysyłając pocztą, przy czym istotna jest jego data nadania. Urzędy wskazują, że najczęściej popełniane przy rejestracji błędy to zgłoszenia składane niezgodnie z właściwością miejscową, składanie dokumentu bez podpisu, błędnie podane numery fabryczne kas, spóźnione złożenie zgłoszenia oraz pomyłki w adresie miejsca instalacji.