Przenośne kasy fiskalne

Nie każdy postawił na stacjonarną działalność gospodarczą, stąd też przenośne kasy fiskalne są niezastąpione do prowadzenia ewidencji sprzedaży w terenie. Niektórzy przedsiębiorcy zmieniają miejsce swojej pracy lub prowadzą sprzedaż mobilną. Bywają także punkty działające tylko w sezonie. Jeśli przekroczą roczny przychód 20 tysięcy złotych, one również mają nałożony obowiązek stosowania urządzenia fiskalnego, zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów. Nowoczesne technologie sprawiają, że przenośne urządzenia mają wszystkie niezbędne funkcje i jednocześnie nie zajmują wiele miejsca. Kasy takie są proste w obsłudze, nie potrzebujesz też komputera, aby były gotowe do użycia.

Przenośne kasy fiskalne
Czytaj więcej

Sprzedaż w terenie a kasa fiskalna

Zgodnie z wolą ustawodawcy przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż czy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych, mają obowiązek dokonywać ewidencji obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Wyjątek od tej reguły stanowią nieliczne branże, a także wspomniane wyżej firmy, które nie przekroczyły w danym roku 20 000 zł obrotu. W przypadku mobilnego biznesu najbardziej sprawdzą się urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej pracy w terenie — przenośne kasy fiskalne. Będą one niezastąpione dla mobilnego salonu kosmetycznego czy masażysty wykonującego swoje usługi w domu klienta. Urządzenia te z racji swojej wszechstronności można wykorzystać również do pracy stacjonarnej w miejscach o ograniczonej powierzchni sprzedaży. Przenośnie kasy fiskalne – Bydgoszcz to opcja dla osób, pracujących na konkretnym terenie, niekoniecznie w jednym miejscu.

Mobilne kasy fiskalne

Czym muszą się charakteryzować urządzenia, które ze swej natury mają służyć mobilnym biznesom? Należy poszukać urządzenia uniwersalnego – ale takiego, którego funkcjonalność sprawdzi się w naszym segmencie usług. Przy wyborze przenośnej kasy fiskalnej należy zwrócić uwagę na ergonomiczną obudowę oraz to czy będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ważną cechą będzie na pewno możliwość pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, aby swobodnie z niej korzystać o każdej porze roku bez względu na temperaturę. Taką kasę powinno móc się sprawnie obsługiwać w rękawiczkach.

Mobilne urządzenie fiskalne powinno posiadać wydajny, wewnętrzny akumulator, najlepiej litowo-jonowy. Dobre urządzenie mają możliwość wydrukowania nawet do 10 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. W niektórych modelach nawet po pojawieniu się komunikatu o rozładowaniu akumulatora możliwe jest jeszcze wydrukowanie kolejnych paragonów. Standardem stają się modele z dotykową klawiaturą, co jest rozwiązaniem znanym z telefonów. Zwróć uwagę także na współpracę z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Z praktycznych porad przyda Ci się smycz, do łatwiejszego przenoszenia urządzenia.