Wagi elektroniczne

Wagi sklepowe służą do zmierzenia dokładnej ilości sprzedawanego towaru, dlatego też są tak szeroko wykorzystywane w handlu.  Trudno wyobrazić sobie stanowisko sprzedażowe w nawet najmniejszym sklepiku bez wagi sklepowej. Te urządzenia, które spełniają tylko najprostszą funkcję w postaci ważenia, nazywamy wagami prostymi. Wagi kalkulacyjne z kolei, to takie urządzenia, które potrafią automatycznie przeliczyć wartość zważonego towaru przez wcześniej zaprogramowaną cenę za kilogram i wyświetlić na ekranie. Do bardziej zaawansowanych wag elektronicznych możemy zaliczyć wagi etykietujące, które bardzo często spotykamy w supermarketach przy zieleniakach. Wagi te służą do zważenia wybranego towaru oraz do wydrukowania małej etykiety celem szybszej obsługi przy stanowisku kasjerskim.

Wagi elektroniczne
Filters Sort

PRIS EP-210S to podstawowa waga kalkulacyjna od polskiego producenta, firmy Novitus. Waga ta, dzięki wbudowanemu kalkulatorowi została stworzona z myślą o pracy w handlu detalicznym, natomiast sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzeba niezawodnego urządzenia ważącego. Wbudowany akumulator pozwala na użytkowanie wagi do 20 h bez zewnętrznego źródła zasilania, tak więc z powodzeniem można jej używać również w trybie mobilnym.

Elektroniczna waga kalkulacyjna z wysięgnikiem PRIS EP-210T znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie jest potrzeba użytkowania profesjonalnego urządzenia ważącego. Waga ta może stanowić samodzielne stanowisko do obsługi klienta, natomiast po podłączeniu do kasy fiskalnej otrzymujemy większy system sprzedaży. PRIS EP-210T jest wyposażona w dodatkowy akumulator, dzięki temu może pracować nawet przy awariach sieci zasilania.