Likwidacja kasy fiskalnej

Masz problem z zamknięciem kasy fiskalnej? Załatwimy wszystko za Ciebie ! Proponujemy usługę zamknięcia kasy fiskalnej oraz jej wyrejestrowania z Urzędu Skarbowego. Zaoszczędzisz tym samym sporo czasu oraz nerwów, gdyż jedyne co musisz zrobić to wysłać do nas swoje urządzenie wraz z odpowiednimi dokumentami. Po zakończonej procedurze otrzymasz od nas urzędowe potwierdzenie dokonania odczytu urządzenia fiskalnego.

Odczyt kasy fiskalnej

Procedura odczytu kasy fiskalnej

  1. Wypisz wniosek dostępny tutaj
  2. Otrzymasz od nas e-maila z dokumentami, które należy własnoręcznie podpisać oraz wysłać wraz z kasą fiskalną
  3. Wyślij do nas kasę fiskalną wraz z potrzebnymi dokumentami (możesz skorzystać z naszego kuriera — więcej na paczka.ef-tax.pl)

Kiedy należy zamknąć kasę fiskalną?

Obowiązek zamknięcia kasy fiskalnej najczęściej jest wymagany z powodu likwidacji działalności lub jej oddziału. Wiążę się to z koniecznością dopilnowania procedur związanych z jej zamknięciem. Procedury te opisuje §15 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14.03.2013 r. w sprawie kas rejestrujących.

Kary za niezamknięcie kasy fiskalnej

Skala restrykcji związana z niedopełnianiem w/w procedur jest bardzo szeroka – od kilkuset złotowego mandatu, poprzez karę grzywny sięgającą do 720 stawek dziennych, nawet do kary pozbawienia wolności.

Kontakt

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące likwidacji kasy fiskalnej to skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 732 242 126.