Drukarki etykiet

Urządzenia te zostały stworzone z myślą o drukowaniu etykiet, kodów kreskowych oraz metek. Elementy te są nieodzownym elementem handlu i pomagają zorganizować pracę w firmie. Ze względu na technologię wydruku wyróżniamy drukarki etykiet termiczne oraz drukarki etykiet termotransferowe.

Metoda druku termicznego to nic innego jak wypalanie laserem na światłoczułej części etykiety samoprzylepnej interesującej nas informacji. Taka metoda pozwala nam na wydrukowanie tylko czarno-białego wydruku. Etykiety takie cechuje mniejsza wytrzymałość niż etykiety po druku termotransferowym. Zaletą tej techniki druku jest cena.

Metoda druku termotransferowego polega na podgrzaniu pigmentu zawartego na taśmie termotransferowej i przeniesienie go na odpowiedni materiał. Taką techniką jesteśmy w stanie wykonać kolorowy wydruk. Etykiety te cechuje większa wytrzymałość etykiety niż przy druku termiczym.

Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply
Drukarka TSC DA210 to niewielkie, biurowe urządzenie do drukowania etykiet oraz innych wydruków na samoprzylepnych naklejkach. Urządzenie to drukuje metodą termiczną, wypalając laserem odpowiednie informacje oraz obrazki na termoczułej stronie etykiet. Maksymalna szerokość etykiety to 114 mm, natomiast maksymalna długość 2794 mm. Drukarka potrafi pracować z szybkością przekraczającą 15 cm wydruku na sekundę.

TSC TE200 to kompaktowa drukarka termotransferowa, która dzięki wytrzymałej obudowie ABS chroni środek drukarki przed upadkiem z wysokości. Zastosowanie technologii Energy Star 2.0 pozwala na oszczędzanie energii. Rolkę etykiet długości do 300 m, zmienimy w kilka sekund. Urządzenie to pozwala na wydruk z rozdzielczością 203 dpi oraz z prędkością do 152 mm/s na etykietach o maksymalnej szerokości 108 mm. Zastosowanie druku termotransferowego pozwala na uzyskanie kolorowych wydruków.