KOPIA ELEKTRONICZNA

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną są urządzeniami, które stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku. Charakteryzują się one zapisem kopii paragonu dla wystawcy na elektronicznym nośniku – karcie SD. Funkcjonalność taka niesie za sobą zalety w postaci mniejszej ilości użytego papieru do drukowania paragonów. Kopiowanie oraz przechowywanie paragonów odbywa w bezpieczniejszej formie niż ma to miejsce w kasach z kopią papierową . Kopie paragonów w postaci cyfrowej możemy dodatkowo co jakiś czas kopiować na inne nośniki (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny), aby mieć 100% pewności, że spełniamy wymogi ustawy o przechowywaniu wystawionych paragonów. Kopia elektroniczna kasy fiskalnej to przede wszystkim bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Trwałość kopii elektronicznej paragonu

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, wystawca paragonu fiskalnego ma obowiązek przechowywania jego kopii przez 5 lat od daty jego wydania klientowi. Kopia elektroniczna kasy fiskalnej duplikat ten zapisuje na elektronicznym nośniku w środku urządzenia (karta SD). Takie rozwiązanie pozwala na to, aby w każdej chwili odnaleźć oraz ponownie wydrukować odpowiednie paragony np. w czasie kontroli Urzędu Skarbowego. Jest to olbrzymia przewaga nad kasami fiskalnymi starszego typu (z kopią papierową ), gdyż filtrowanie tysięcy paragonów w programie komputerowym jest o wiele szybsze niż ręczne przeglądanie sterty zawiniętych rolek papieru.

Przyszłość kas fiskalnych

Aktualnie prawo fiskalne w Polsce  jest na przełomie rewolucji – niedługo bowiem wszyscy użytkownicy posiadający kasy fiskalne będą musieli wymienić ja na takie, które łączą się z rządowymi serwerami. Obecnie na rynku, nie ma jeszcze takich rozwiązań, gdyż do końca nie zostały uchwalone przepisy w tym zakresie. Jak będzie wyglądał harmonogram zmian w tym zakresie, to jeszcze zobaczymy…

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników

grid-view list-view

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników