Kasy fiskalne z kopią elektroniczną

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną są urządzeniami, które stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku. Charakteryzują się one zapisem kopii paragonu dla wystawcy na elektronicznym nośniku – karcie SD. Funkcjonalność taka niesie za sobą zalety w postaci mniejszej ilości użytego papieru do drukowania paragonów. Kopiowanie oraz przechowywanie paragonów odbywa w bezpieczniejszej formie niż ma to miejsce w kasach z kopią papierową. Kopie paragonów w postaci cyfrowej możemy dodatkowo co jakiś czas kopiować na inne nośniki (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny), aby mieć 100% pewności, że spełniamy wymogi ustawy o przechowywaniu wystawionych paragonów. Kopia elektroniczna kasy fiskalnej to przede wszystkim bezpieczeństwo.

 

Czytaj więcej

Trwałość kopii elektronicznej paragonu

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, wystawca paragonu fiskalnego ma obowiązek przechowywania jego kopii przez 5 lat od daty jego wydania klientowi. Kopia elektroniczna kasy fiskalnej duplikat ten zapisuje na elektronicznym nośniku w środku urządzenia (karta SD). Takie rozwiązanie pozwala na to, aby w każdej chwili odnaleźć oraz ponownie wydrukować odpowiednie paragony np. w czasie kontroli Urzędu Skarbowego. Jest to olbrzymia przewaga nad kasami fiskalnymi starszego typu (z kopią papierową), gdyż filtrowanie tysięcy paragonów w programie komputerowym jest o wiele szybsze niż ręczne przeglądanie sterty zawiniętych rolek papieru.

Przyszłość kas fiskalnych

Aktualnie prawo fiskalne w Polsce jest na przełomie rewolucji – niedługo bowiem wszyscy użytkownicy posiadający kasy fiskalne będą musieli wymienić ja na takie, które łączą się z rządowymi serwerami. Obecnie na rynku, nie ma jeszcze takich rozwiązań, gdyż do końca nie zostały uchwalone przepisy w tym zakresie. Jak będzie wyglądał harmonogram zmian w tym zakresie, to jeszcze zobaczymy…

Cena narastająco
Producent
Znaleziono 1 – 10 do 11 produktów Znaleziono 1 produkt Znaleziono 11 produktów Nie znaleziono produktu.
Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply
Farex Perła Plus E to mobilna kasa fiskalna z elektronicznym zapisem kopii paragonu na karcie SD. Perła Plus E to elektroniczna wersja sprawdzonego już przez lata modelu Perła Plus. Urządzenie to dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz wodoodpornym klawiszom membranowym świetnie spisuje się jako mobilne urządzenie fiskalne. Brak stałego źródła prądu nie stanowi przeszkody, gdyż pojemny akumulator pozwala na wydrukowanie do 1000 paragonów na jednym ładowaniu.
Farex Bursztyn Plus E to wersja z kopią elektroniczną paragonu popularnej już na rynku kasy fiskalnej Bursztyn Plus. Urządzenie to swoją renomę zawdzięcza połączeniu prostej obsługi, solidności wykonania oraz przystępnej cenie. Bursztyn Plus E szczególnie polecany jest do małych oraz średnich punktów handlowo-usługowych. Dzięki zastosowaniu pojemnego akumulatora oraz wodoodpornych przycisków doskonale sprawdzi się w handlu obwoźnym. Zapisywanie kopii paragonu na karcie SD, pozwala zapomnieć o przechowywaniu paragonów.
Elcom Euro-50TE Mini jest przenośną kasą fiskalną z kopią elektroniczną paragonu. Przeznaczona jest głównie do małych oraz średnich sklepów czy punktów handlowo-usługowych. Dzięki wydajnej baterii oraz wodoodpornym klawiszom idealnie sprawdza się również w sprzedaży obwoźnej. To urządzenie przenośne można dodatkowo wyposażyć w torbę przenośną, a także w ładowarkę samochodową.
KOS E od firmy Aclas to kasa fiskalna stworzona do pracy w mobilnych warunkach. Dzięki niewielkim wymiarom, wydajnemu akumulatorowi i zabezpieczeniu szczeliny wyjścia papieru kasa ta jest naturalnie predestynowana do użytku wszędzie tam, gdzie liczy się mobilność. Parkingi, stoiska targowe i inne miejsca o ograniczonej przestrzeni sprzedażowej to naturalne środowiska pracy KOS E.
Kasa fiskalna Aclas Kobra to nowoczesne urządzenie fiskalne z elektroniczną kopią zapisu paragonu. Małe rozmiary kasy oraz jej niewielka waga sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako kasa przenośna. Duże, czytelne klawisze oraz podświetlany wyświetlacz ułatwiają pracę w warunkach mobilnych. Wytrzymały akumulator pozwoli na długie użytkowanie kasy bez dostępu do źródła zasilania. Dostępne porty komunikacyjne pozwalają na podłączenie dodatkowych urządzeń zewnętrznych.
Novitus Mała Plus E to stacjonarna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na nośniku elektronicznym. Dwuliniowe, dodatkowo podświetlane, wyświetlacze zapewniają stały dostęp do aktualnie przeprowadzanych operacji na kasie fiskalnej. Duże przyciski na klawiaturze zapewniają komfort pracy dla operatora. Klawisze te opcjonalnie można doposażyć w gumową nakładkę, aby przystosować kasę do pracy w trudnych warunkach. Mechanizm drukujący pracuje w systemie „wrzuć i pracuj”, co pozwala na szybką wymianę papieru nawet przy kliencie.
Kasa fiskalna Emar Nova to propozycja urządzenia fiskalnego od polskiego producenta firmy Emar. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o pracy w placówkach handlowo-usługowych, barach, restauracjach oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba niezawodnego urządzenia fiskalnego. Wygodny oraz bardzo wytrzymały mechanizm drukujący zapewni nam cichy wydruk paragonów, a elektroniczna kopia zadba o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Wydłużona żywotność kasy fiskalnej pozwoli na wydrukowanie 2000 raportów dobowych przy 1830 raportów innych kas dostępnych na rynku.
Novitus SENTO E to nowoczesna, stacjonarna kasa fiskalna, która została stworzona z myślą o pracy w małych i średnich punktach handlowo-usługowych. Dzięki zainstalowanej karcie SD, realizuje zapis kopii paragonu w postaci cyfrowej. Pojemna baza towarowa (sięgająca do 16 000 produktów lub usług), małe rozmiary, a także funkcjonalność dużych kas systemowych sprawiają, że znajdzie zastosowanie w każdym sklepie.
Novitus Nano E to pierwsza na rynku mobilna kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Urządzenie to dzięki swoim niewielkim rozmiarom, ergonomiczną obudową, bardzo dobrym akumulatorem oraz dużym wyświetlaczem jest najczęściej wybieraną przenośną kasą fiskalną. Dzięki intuicyjnie zaprogramowanym menu, a także łatwością wymiany papieru kasa ta, to idealny wybór dla osób nigdy wcześniej niekorzystających z tego typu urządzeń. Dodatkowo dzięki klawiszom szybkiej sprzedaży, zaakceptujesz transakcję za naciśnięciem jednego przycisku.
Sento LAN Online posiada bazę towarową mogącą pomieścić aż 16.000 towarów z nazwą 40-sto znakową, co zbliża ją do poziomu kas systemowych. Można zaprogramować dodatkowo 10.000 kodów dowiązanych do istniejących towarów. Posiada bufor ON-Line mogący pomieścić aż 20.000 wpisów. Towary można przyporządkować do 100 grup towarowych (działów) a obsługę na kasie kontrolować dla 32 kasjerów z różnymi prawami dostępu.