Oprogramowanie dla gastronomii

Oprogramowanie dla gastronomii

System sprzedaży zainstalowany w punktach gastronomicznych znacznie usprawnia funkcjonowanie danej placówki. Istnieje szereg różnych rozwiązań wspierających biznes gastronomiczny, od najmniejszych placówek typu „bistro” po duże lokale gastronomiczne. Mimo, iż na początku działalności gospodarczej w tej branży nie musisz posiadać urządzenia fiskalnego (próg przejścia na kasę fiskalną to 20 tys. złotych rocznie),  to w pełni dopasowany do tej branży system nie tylko przyspiesza realizację zamówień, ale umożliwia również raportowanie oraz analizę sprzedaży. Analizowanie stanów magazynowych, eliminacje nadużyć oraz rozliczanie pracowników to funkcjonalności przydatne dla każdego managera oraz właściciela. Dzięki takim danym wiadomo na gdzie i w jakim zakresie można dokonać zmian aby biznes był bardziej opłacalny.

Czytaj więcej

Restauracja jako inny biznes

Lokale gastronomiczne jak każde przedsiębiorstwo są nastawione na zysk, natomiast specyfika tej branży sprawia, że należy obchodzić się z nią ostrożnie. Właściwy bilans finansowy jest ważny, ale równie istotne są inne czynniki, budujące markę lokalu. Jeśli chcesz się odróżnić od konkurencji, postaw na własny styl, wyjątkowy klimat, umiejętnie dobrane menu, które nie będzie powielało rozwiązań, znanych z prawie wszystkich podobnych miejsc.Ważny jest również sprawny manager, doskonały kucharz, biegły w dostosowaniu się do zmieniających się gustów klientów oraz dobrze przygotowany do obsługi pozostały personel. Z perspektywy klienta niezwykle urokliwe są małe restauracyjki, w których kelner dyskretnie zbiera zamówienie spisując je ołówkiem na małej karteczce. Miejmy świadomość, że zawartość naszego talerza po wycenie finalnie ląduje w stosownym urządzeniu fiskalnym w celu odprowadzenia podatku.

Pomysły dla gastronomii

Do obsługi restauracji nie wystarczą zwykłe programy sprzedażowe, potrzebne są bowiem optymalnie dobrane oprogramowanie, dedykowane konkretnie dla gastronomii. Właściwy program nie tylko pomoże Ci usprawnić obsługę klientów w lokalu, ale zapanuje również nad kosztami i łańcuchem dostaw. Odpowiednio wykorzystane oprogramowanie zminimalizuje ewentualne straty jakie potrafi generować ta mało przewidywalna branża. Wszystkim tym wyzwaniom na pewno sprosta oprogramowanie od FlashcomuFIS-POS Bistro. Wyposażenie gastronomii Bydgoszcz to nie tylko wyzwanie logistyczne, ale także finansowe. Nowoczesna kuchnia, sprawnie podająca wiele posiłków w tym samym czasie generuje potężny wydatek, z jakim należy się liczyć otwierając lokal.Do tego dochodzą systemy sprzedaży, bez których działalność nie jest możliwa. Wyposażenie gastronomii Poznań musi uwzględniać specyfikę branży. W gastronomii potrzebna jest natychmiastowa i sprawna obsługa klienta, realizacja i zaksięgowanie zleconego zamówienia oraz przejrzysta możliwość kontrolowania rachunków i faktur. Ważna jest także możliwość bieżącego raportowania informacji różnego typu, począwszy od zamówień, po stany magazynowe. Na wybór rozwiązania informatycznego oraz urządzeń fiskalnych ma wpływ głównie wielkość lokalu oraz rodzaj działalności. Inaczej zawiaduje się niewielką knajpką a inaczej stołówką, która codziennie obsługuje kilka tysięcy pracowników. Dlatego dobrze dobrany program dla gastronomii poza właściwie skomponowanym menu również przyczynia się do sukcesu działalności.

Rodzaje systemów sprzedaży

W zależności od charakteru lokalu gastronomicznego, poszukaj rozwiązania odpowiedniego swoim potrzebom. Systemy sprzedaży dedykowane gastronomii różnią się pomiędzy sobą i warto na te niuanse zwrócić uwagę. Inne pomysły sprawdzą się dla małego lokalu, inne dla centralnie zarządzanej sieci restauracji. Osobne kategorie stanowią oprogramowania dla kawiarni, pizzerii, restauracji hotelowej czy lokalu typu „fast-food”, czy foodtruck’a. Decydując się na konkretna firmę przedstaw swoją specyfikację lokalu, upewnij się, czy producent pomoże Ci w instalowaniu systemu oraz czy możesz liczyć na jego serwis.

Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply

Standardowa konfiguracja stanowiska sprzedażowego POS do gastronomii to najczęściej wybierana konfiguracja do zarządzania sprzedażą w biznesie gastronomicznym. Zastosowanie terminala dotykowego (który łączy w sobie komputer stacjonarny z monitorem) pozwala zaoszczędzić miejsc. Dodatkowo kompaktowa drukarka fiskalna pozwala na zainstalowanie tej konfiguracji w dowolnym miejscu. Dopełnieniem tego jest intuicyjny program sprzedażowy, obsługiwany za pomocą dotyku na ekranie terminala.

Oprogramowanie sprzedażowe Storyous zarządzane z dużego tabletu ustawionego na stojaku w zestawie z drukarką fiskalną Novitus Deon Online. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o sprzedaży oraz zarządzaniu biznesem gastronomicznym. Zdalny dostęp do administracji, wsparcie 24/7 oraz intuicyjny interfejs sprzedażowy to cechy charakterystyczne oprogramowania Storyous. Możliwość rozbudowy systemy o kolejne punkty sprzedaży (oraz mobilnych kelnerów) sprawią, że system znajdzie również swoje zastosowanie w większych placówkach.
Nowoczesny system sprzedażowo-magazynowo-administracyjny Dotykačka to oprogramowanie dedykowane lokalom gastronomicznym. Świetnie sprawdzi się w zarówno w małym foodtruck'u jak i w sporej restauracji, dzięki możliwości rozbudowy o kolejne stanowiska czy moduły. Elektroniczna rezerwacja stolików, identyfikacja dzwoniącego klienta (wraz z wyświetleniem ostatnich zamówień), prostota sprzedaży to cechy charakterystyczne tego systemu. Użytkowanie systemu możliwe jest za pomocą miesięcznej subskrypcji.
Kompletny zestaw FUKUN POS w połączeniu z drukarką fiskalną Novitus Deon Online tworzą kompleksowe stanowisko obsługi gastronomicznej.
Terminal dotykowy FEC AerPPC PP-9635A łączy w sobie wydajne podzespoły oraz rozsądną cenę. Ekran o przekątnej 15" zapewni dobrą widoczność, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest pasywny system chłodzenia, który to znacząco wydłuża żywotność wszystkich podzespołów. Terminal FEC AerPPC PP-9635A  posiada preinstalowany system operacyjny Windows 7.

TYSSO TP-1515 to bezwentylatorowy (posiada chłodzenie pasywne) terminal dotykowy.  Jest to połączenie dobrej ceny oraz jakości wykonania. Szeroki wybór złącz komunikacyjnych sprawia, że urządzenie to może stać się bazą dużego systemu sprzedażowego. Niewątpliwą zaletą jest bezwentylatorowe chłodzenie, które przedłuża żywotność podzespołów. Posiada preinstalowany Windows 10.

Novitus Next Storyous POS to rozwiązanie tradycyjne rozwiązanie POS w oparciu o nowoczesne urządzenie fiskalnego Novitus Next  od Novitusa. Oparte  o oprogramowanie STORYOUS pozwoli Ci zarządzać swoją gastronomią. Miej wszystko pod swoją kontrolą od obsługi kelnerskiej po stany magazynowe. Korzystaj z podstawowych funkcji albo rozszerz o dodatkowe możliwości. Jeśli jedno stanowisko sprzedażowe to za mało łatwo rozszerzysz o dodatkowe punkty.
Kasa fiskalna Novitus One Online GSM to prawdziwy smartfon wśród dostępnych kas fiskalnych na rynku. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu, które można edytować wprost z internetu, a także możliwości spersonalizowania wyglądu menu, urządzenie to nie ma konkurencji na rynku. Małe, kompaktowe urządzenie z mnogością funkcji oraz portami komunikacyjnymi do podłączania urządzeń zewnętrznych, znajdzie zastosowanie w każdym biznesie.
Kasa fiskalna Novitus One Online to prawdziwy smartfon wśród dostępnych kas fiskalnych na rynku. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu, które można edytować wprost z internetu, a także możliwości spersonalizowania wyglądu menu, urządzenie to nie ma konkurencji na rynku. Małe, kompaktowe urządzenie z mnogością funkcji oraz portami komunikacyjnymi do podłączania urządzeń zewnętrznych, znajdzie zastosowanie w każdym biznesie.
Novitus Nano Online Wi-Fi to pierwsza na rynku mobilna kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Urządzenie to dzięki swoim niewielkim rozmiarom, ergonomiczną obudową, bardzo dobrym akumulatorem oraz dużym wyświetlaczem jest najczęściej wybieraną przenośną kasą fiskalną. Dzięki intuicyjnie zaprogramowanym menu, a także łatwością wymiany papieru kasa ta, to idealny wybór dla osób nigdy wcześniej niekorzystających z tego typu urządzeń. Dodatkowo dzięki klawiszom szybkiej sprzedaży, zaakceptujesz transakcję za naciśnięciem jednego przycisku.