Kasy fiskalne z kopią papierową

Kopia papierowa kasy fiskalnej to najprostsze najprostsze oraz najtańsze urządzenia fiskalne dostępne na rynku. Urządzenia takie muszą być również dopuszczone przez Główny Urząd Miar do ewidencjonowania sprzedaży towarów oraz usług. Aktualnie urząd ten nie wydaje już nowych decyzji homologacji (tj. dopuszczenia do obrotu) oraz nie można już kas fiskalnych z kopią papierową instalować. Jeśli masz już zarejestrowane urządzenie, ale termin homologacji już minął, to możesz z niego korzystać — wykaz taki znajdziesz pod tym linkiem.
Kasy fiskalne z kopią papierową zwyczajowo nazywa się dwurolkowymi, ponieważ na jednej rolce drukuje się oryginał paragonu wydawanego klientowi, na drugiej z kolei duplikat dla przedsiębiorcy.

Kasy fiskalne z kopią papierową
Czytaj więcej

Trwałość kopii papierowej paragonu

Duplikat paragonu fiskalnego zapisywany jest na takim samym papierze termicznym rolki kasowej jak oryginał. Z własnego doświadczenia wiemy, iż kopia papierowa, którą otrzymujemy jako zwykli konsumenci, nie należy do najtrwalszych nośników przechowywania informacji. Niektórzy przedsiębiorcy kopiują, kserują, lub w inny sposób powielają kopie paragonów fiskalnych, aby wywiązać się z ustawowego obowiązku. Papier, na którym drukowane są paragony (a tak naprawdę wypalane laserem), jest światłoczuły, stąd też dobrym pomysłem jest przechowywanie kopii paragonów w chłodnym, suchym, a przede wszystkim w zaciemnionym miejscu.

Nawet drukując kilka paragonów dziennie, przez kilka lat uzbiera się ich spora ilość. Według ustawy duplikaty paragonów trzeba przechowywać przez 5 lat. Warto się zatem zastanowić czy kopia papierowa to dobry wybór i czy czasem nie zainwestować w kopię elektroniczną.

Wymiana kas fiskalnych

W 2019 roku ustawodawcy planują zmianę przepisów dotyczących użytkowania kas fiskalnych. Początkowo zmiany te dotkną prawdopodobnie przedsiębiorców, którzy posiadają kasy fiskalne z kopią papierową — będzie należało wymienić je na model on-line. Aktualnie na polskim rynku znajduje się ponad 1 mln urządzeń z tą formą zapisu i będzie to stanowiło nie lada wyzwanie dla producentów.

Sort by
Producent
Filtry Sortuj wyniki
Resetuj Apply
Niewielkie rozmiary, lekka i wytrzymała obudowa, wydajny akumulator, zabezpieczenie szczeliny wyjścia papieru - oto najważniejsze cechy kasy fiskalnej Aclas KOS z kopią papierową. Kasa jest idealnym urządzeniem przenośnym jednak sprawdzi się równie dobrze na stoiskach targowych, parkingach.  
Mercury 116F jest najtańsza kasą fiskalną dostępna na polskim rynku. Urządzenie to mimo topornego, archaicznego wyglądu spełnia swoje zadania znakomicie. Dzięki wytrzymałej baterii niestraszne jej zimowe mrozy, a wodoodporne klawisze chronią najważniejsze części urządzenia przed zalaniem.

Novitus Mała Plus to kasa fiskalna z kopią papierową dedykowana dla małych punktów handlowo-usługowych. Japoński mechanizm drukujący FUJITSU zapewni szybką, cichą oraz bezawaryjną pracę przez cały okres użytkowania kasy. Urządzenie to posiada ergonomiczne klawisze, które mogą zostać wyposażone w wodoodporną nakładkę. Pojemny akumulator sprawi, że w czasie przerw w dostawie prądu również obsłużymy klientów.

Farex Bursztyn Plus to najnowsza wersja już sprawdzonej oraz docenionej przez przedsiębiorców linii Bursztyn od Farex'a. Swoją popularność zawdzięcza prostocie obsługi oraz solidności wykonania, przy niewygórowanej cenie. Zaprojektowana została z myślą o pracy w stacjonarnych warunkach, w małych oraz średnich punktach handlowo-usługowych. Posiada sporą bazę towarową pozwalającą zaprogramować maksymalnie do 5 000 produktów lub usług. Intuicyjne oprogramowanie oraz prostota obsługi sprawi, że osoba, która nigdy nie pracowała na kasach fiskalnych, nauczy się jej w kilka minut.
Farex Perła Plus to kolejna już wersja sprawdzonego urządzenia fiskalnego linii Farex od Edata Polska Sp. z o.o.. Kasa ta, dzięki małym rozmiarom, a także pojemnej baterii dedykowana jest do sprzedaży mobilnej. W pełni naładowana potrafi wydrukować do 900 paragonów bez zewnętrznego źródła zasilania. Mała, lekka obudowa - z powodzeniem zmieści się w schowku samochodowym. Dzięki pojemnej bazie towarowej, sięgającej do 5000 kodów PLU, sprawdzi się również w małych oraz średnich punktach handlowych. Posiadając dwa złącza komunikacyjne, może z powodzeniem stać się elementem w większym systemie sprzedaży.