Serwis kas fiskalnych

Każde zarejestrowane urządzenie fiskalne podlega szczegółowej kontroli przez odpowiednie urzędy, nie tylko na etapie sprawdzania zgodności z deklarowanymi dochodami. Jako przedsiębiorca bez względu na rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej masz obowiązek dokonywać terminowego obowiązkowego serwisu kasy fiskalnej. Brak terminowego przeglądu jest wykroczeniem skarbowym! Jeśli więc chcesz uniknąć nieprzyjemności z tym związanych, odwiedź takie miejsce, jak serwis kas fiskalnych.

Czytaj więcej

Obowiązkowe przeglądy kas

Od 1 grudnia 2008 obowiązują zmiany w przepisach, dotyczących przeprowadzenia przeglądów technicznych kas fiskalnych. Ustalono, że obowiązkowy przegląd techniczny urządzenia wykonuje się okresowo co 2 lata (wcześniej był to termin jednego roku) – bagatelizowanie tej kwestii może prowadzić do wielu bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego powinniście zawsze pamiętać o obowiązkowym przeglądzie kas fiskalnym. Obowiązek wynika z § 7 ust. 1 pkt 6 w zw. z § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącego warunków stosowania kas rejestrujących.

Profesjonalny serwis kas fiskalnych to miejsce, które powinieneś wybrać i odwiedzać zgodnie z terminem. Niektórzy serwisanci proponują, aby na urządzeniu po serwisie umieścić naklejkę z dokładną datą najbliższego przeglądu. Większość kas fiskalnych informuje swojego użytkownika stosownym komunikatem, o obowiązkowym przeglądzie, dlatego nie powinieneś przeoczyć wymaganego terminu. Pamiętaj jednak, że pilnowanie przeglądu należy do obowiązków podatnika, nie serwisu. Skontaktuj się z nim zanim upłynie wyznaczony termin. Zrób to tym bardziej, jeśli już minął, aby uniknąć eskalacji konsekwencji. Nasi serwisanci kas fiskalnych to doświadczeni profesjonaliści, którzy zapewnią Państwu kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

Serwis gwarancyjny kas fiskalnych

Oferowany przez nas serwis kas fiskalnych, który funkcjonuje w takich miastach, jak Poznań i Bydgoszcz obejmuje naprawę wszelkich usterek urządzeń fiskalnych, które objęte są gwarancją producenta. Skrupulatnie weryfikujemy stan techniczny oraz podejmujemy się kompleksowych napraw dotyczących zarówno oprogramowania, jak i podzespołów takich jak płyta główna, podajnik rolki, czy moduł fiskalny. Serwis kas fiskalnych wykonujemy zgodnie z wytycznymi producenta oraz obowiązującymi regulacjami. Jesteśmy profesjonalistami, którym można zaufać.

Niedotrzymanie obowiązku przeglądu kasy fiskalnej

Artykuł 61 § 3 k.k.s. mówi o możliwości, jaką jest nałożenie kary grzywny za wykroczenie skarbowe, w tym braku przeglądu kasy fiskalnej w wyznaczonym terminie. Jest on ściśle określony w ustawie o podatku VAT. Jest to termin nieprzekraczalny nawet w sytuacjach wyjątkowych dla podatnika, na które nie miał on wpływu. Konsekwencje, które wynikają z niedotrzymania terminu przeglądu dotyczą w pierwszym rzędzie przedsiębiorców, korzystających z ulgi przy zakupie kasy fiskalnej. Jeśli do 3 lat od rozpoczęcia ewidencjonowania nie zostanie ona zgłoszona do przeglądu, podatnik musi zwrócić odliczoną kwotę wydatkowaną na zakup kasy fiskalnej. Z kolei za wykroczenie skarbowe kara, nałożona na podatnika może wynosić od 1/10 do 20x wysokości minimalnego wynagrodzenia. Najczęściej jednak otrzymuje się mandat w wysokości nie większej niż podwójna wysokość minimalnego wynagrodzenia.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.