CZYTNIKI KODÓW

Czytniki kodów kreskowych to niezastąpione narzędzie pracy dla kasjera pracującego na stanowisku sprzedażowym. Większość sprzedawanych towarów posiada swój indywidualny kod, który jest unikalny w skali światowej.

kod_kreskowy_2Ciekawostką jest fakt, że pierwsze cyfry wskazują, w jakim kraju bądź regionie dany towar został wyprodukowany. W przypadku Polski są to cyfry 590. 16 i 17 listopada 2017 r. został zorganizowany KONGRES 590, który poświęcony był tematyce eksportu polskich towarów oraz ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne. Nazwa tego kongresu wzięła się oczywiście od cyfr kodu kreskowego identyfikującego polskie towary.

Działanie czytników kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych zamienia ciąg pionowych kresek na cyfry i takie dane przekazuje wprost do podłączonego urządzenia, np. kasy fiskalnej czy komputera. Każde urządzenie fiskalne dostępne na rynku współpracuje z czytnikami kodów kreskowych. Na przykładzie Farex Perła Plus zobacz w tym filmie, w jak prosty sposób można przyspieszyć sprzedaż produktów za pomocą skanera kodów.

Wybór odpowiedniego modelu

Czytniki kodów kreskowych różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim:

  • mobilnością (stacjonarne albo przenośne)
  • złączem komunikacyjnym (USB, RS232)

Skontaktuj się z nami — np. poprzez czat na dole strony, a dobierzemy czytnik kodów kreskowych dopasowany do Twoich potrzeb.

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

grid-view list-view

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników