Kasy fiskalne

Samodzielne urządzenia rejestrujące

Kasy fiskalne – Poznań, Bydgoszcz

Zachęcamy Państwa do zainwestowania w kasy fiskalne, które posiadają nowoczesne technologie. Tworzone przez cenionych producentów, takich jak Farex, Novitus, Emar czy Incotex, dzięki którym będziecie mieli możliwość sprawnego prowadzenia sprzedaży – bez konieczności zaopatrywania się w dodatkowe urządzenia.

Warianty kas fiskalnych

Kasy fiskalne w ofercie naszej firmy dostępne są  w następujących wariantach:

  • Tradycyjnej, z kopią papierową, w której oryginał paragonu wydawany jest klientowi, a kopia paragonu jest drukowana na drugiej rolce oraz pozostaje wewnątrz urządzenia (paragony te należy przechowywać przez okres 5 lat, na wypadek kontroli Urzędu Skarbowego);
  • Nowoczesnej, z kopią elektroniczną, dzięki której nie trzeba gromadzić duplikatów wydanych paragonów w postaci papierowych rolek. Kopia ta zapisywana jest na karcie SD. Jeśli zajdzie potrzeba wydrukowania duplikatu paragonu, np. w trakcie kontroli Urzędu Skarbowego, można to zrobić wprost z kasy fiskalnej.
  • Kasy online — urządzenia, które po nowelizacji przepisów od 2019 r. zastąpią aktualne rozwiązania na rynku.
Czytaj więcej

Jak działa kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to samodzielnie, kompaktowe urządzenie rejestrujące sprzedaż, na którym to, zapisana jest baza towarów oraz usług. Jako niezależne urządzenie wystawia paragony za pomocą wbudowanej klawiatury bez dodatkowych urządzeń (np. komputera). Decydując się na zakup kasy fiskalnej musisz do niej wprowadzić informacje na temat wszystkich produktów lub usług (tzw. PLU) oferowanych przez Twoją firmę. Każda pozycja zaprogramowana w kasie fiskalnej musi posiadać nazwę, cenę oraz stawkę podatku VAT — nasz profesjonalny serwis wprowadzi za Ciebie te informacje na podstawie formularza na zamówienie.

Po zaprogramowaniu, fiskalizacji oraz rejestracji urządzenia możliwa jest już sprzedaż na kasie rejestrującej. Z racji tego, że kasa fiskalna działa samodzielne bez zewnętrznych urządzeń, często wybierana jest przez osoby, które to dopiero zakładają działalność gospodarcza. Jeśli otwierasz swoją firmę (np. sklep) na terenie województwa wielkopolskiego albo kujawsko-pomorskiego i ważny jest dla Ciebie niski koszt rozpoczęcia sprzedaży, tanie kasy Poznań stają się oczywistym wyborem.

Wymóg stosowania kasy fiskalnej

Ministerstwo Finansów dokładnie precyzuje, kto ma obowiązek korzystać z kasy fiskalnej. Firmy dokonujące sprzedaży towarów lub usług na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, bądź na rzecz rolników ryczałtowych muszą prowadzić ewidencję sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Ten obowiązek został nałożony na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z tym przepisem kasa fiskalna w firmie dla większości przedsiębiorców to konieczność. Istnieją grupy, które są zwolnione z tego obowiązku. Jeśli interesuje Cię ta kategoria, 16 grudnia 2016 r. wydano dodatkowy przepis, dotyczący odstępstw od tego obowiązku.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Wybór kasy fiskalnej zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności, a nie ceny urządzenia. Jeśli masz stragan na targowisku lub prowadzisz sezonową działalność, na przykład przy sprzedaży lodów, zainwestuj w niewielkie, funkcjonalne urządzenie z kopią papierową. W przypadku gdy będziesz drukować dużą liczbę paragonów (powyżej 30 dziennie) lepszym pomysłem będzie inwestycja w
kasę z kopią elektroniczną. Z myślą o tych kategoriach zawodowych powstały kasy dedykowane małym i średnim punktom handlowo-usługowym, mobilnym punktom handlowych, czy punktom gastronomicznym. Na rynku są również urządzenia rejestrujące dedykowane prawnikom, lekarzom czy specjalnie zaprojektowane kasy do taksówek. Ceny takich rozwiązań rozpoczynają się od ok. 850 zł. Urzędy Skarbowe zwracają do 700 zł za pierwszy zakup początkującym przedsiębiorcom. Jeśli nie chcesz przepłacać wpisz w wyszukiwarkę hasła tanie kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Poznań, lub ich synonimy i znajdziesz ofertę na swoje możliwości finansowe. Istnieje również możliwość rozłożenia zakupy na raty poprzez leasing kas fiskalnych.

Typy kopii paragonów fiskalnych

Według obowiązujących przepisów masz obowiązek archiwizować kopię paragonu fiskalnego przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym został on wydrukowany. W zależności od technologii, te dane można przechowywać w sumie na dwa sposoby:

  • tradycyjnie, czyli w formie papierowej;
  • elektronicznie, na stosownej karcie pamięci.

W obu przypadkach należy zadbać o staranną formę gromadzenia dokumentów, ponieważ przez okres wspomnianych 5 lat zarówno wydruki, jak i dane cyfrowe muszą być czytelne i dostępne w każdej chwili.

Wyświetlanie wszystkich 17 wyników

grid-view list-view

Wyświetlanie wszystkich 17 wyników