Kasy fiskalne Poznań, Bydgoszcz

Zachęcamy Państwa do zainwestowania w kasy fiskalne, które posiadają nowoczesne technologie. Tworzone przez cenionych producentów, takich jak Farex, Novitus, Emar czy Incotex, dzięki którym będziecie mieli możliwość sprawnego prowadzenia sprzedaży – bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń.

Rodzaje kas fiskalnych

Kasy fiskalne online

Kasy on-line

Urządzenia rejestrujące sprzedaż, które komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas. Kasy te zostały wprowadzone w związku z reformą podatkową w 2019 r.

Kasy fiskalne z kopią elektroniczną

Kopia elektroniczna

Nowoczesna kasy z kopią elektroniczną, dzięki której nie trzeba gromadzić duplikatów wydanych paragonów w postaci papierowych rolek.

Kasy fiskalne z kopią papierową

Kopia papierowa

Tradycyjne kasy fiskalne w której oryginał paragonu wydawany jest klientowi, a kopia drukowana na drugiej rolce pozostaje wewnątrz urządzenia.

Czytaj więcej

Jak działa kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to samodzielnie, kompaktowe urządzenie rejestrujące sprzedaż, na którym to, zapisana jest baza towarów oraz usług. Jako niezależne urządzenie wystawia paragony za pomocą wbudowanej klawiatury bez dodatkowych urządzeń (np. komputera). Decydując się na zakup kasy fiskalnej musisz do niej wprowadzić informacje na temat wszystkich produktów lub usług (tzw. PLU) oferowanych przez Twoją firmę. Każda pozycja zaprogramowana w kasie fiskalnej musi posiadać nazwę, cenę oraz stawkę podatku VAT — nasz profesjonalny serwis wprowadzi za Ciebie te informacje na podstawie formularza na zamówienie.

Po zaprogramowaniu, fiskalizacji oraz rejestracji urządzenia możliwa jest już sprzedaż na kasie rejestrującej. Z racji tego, że kasa fiskalna działa samodzielne bez zewnętrznych urządzeń, często wybierana jest przez osoby, które to dopiero zakładają działalność gospodarcza. Jeśli otwierasz swoją firmę (np. sklep) na terenie województwa wielkopolskiego albo kujawsko-pomorskiego i ważny jest dla Ciebie niski koszt rozpoczęcia sprzedaży, tanie kasy Poznań stają się oczywistym wyborem.

Wymóg stosowania kasy fiskalnej

Ministerstwo Finansów dokładnie precyzuje, kto ma obowiązek korzystać z kasy fiskalnej. Firmy dokonujące sprzedaży towarów lub usług na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, bądź na rzecz rolników ryczałtowych muszą prowadzić ewidencję sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Ten obowiązek został nałożony na podstawie art. 111 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z tym przepisem kasa fiskalna w firmie dla większości przedsiębiorców to konieczność. Istnieją grupy, które są zwolnione z tego obowiązku. Jeśli interesuje Cię ta kategoria, 16 grudnia 2016 r. wydano dodatkowy przepis, dotyczący odstępstw od tego obowiązku.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Wybór kasy fiskalnej zależy przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności, a nie ceny urządzenia. Jeśli masz stragan na targowisku lub prowadzisz sezonową działalność, na przykład przy sprzedaży lodów, zainwestuj w niewielkie, funkcjonalne urządzenie z kopią papierową. W przypadku gdy będziesz drukować dużą liczbę paragonów (powyżej 30 dziennie) lepszym pomysłem będzie inwestycja w kasę z kopią elektroniczną.

Z myślą o tych kategoriach zawodowych powstały kasy dedykowane małym i średnim punktom handlowo-usługowym, mobilnym punktom handlowych, czy punktom gastronomicznym. Na rynku są również urządzenia rejestrujące dedykowane prawnikom, lekarzom czy specjalnie zaprojektowane kasy do taksówek. Ceny takich rozwiązań rozpoczynają się od ok. 850 zł. Urzędy Skarbowe zwracają do 700 zł za pierwszy zakup początkującym przedsiębiorcom. Jeśli nie chcesz przepłacać wpisz w wyszukiwarkę hasła tanie kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Bydgoszcz, kasy fiskalne Poznań, lub ich synonimy i znajdziesz ofertę na swoje możliwości finansowe. Istnieje również możliwość rozłożenia zakupy na raty poprzez leasing kas fiskalnych.

Typy paragonów fiskalnych

Według obowiązujących przepisów masz obowiązek archiwizować kopię paragonu fiskalnego przez 5 lat od końca roku obrachunkowego, w którym został on wydrukowany. W zależności od technologii, te dane można przechowywać w sumie na dwa sposoby:

      – tradycyjnie, czyli w formie papierowej;
      – elektronicznie, na stosownej karcie pamięci.

W obu przypadkach należy zadbać o staranną formę gromadzenia dokumentów, ponieważ przez okres wspomnianych 5 lat zarówno wydruki, jak i dane cyfrowe muszą być czytelne i dostępne w każdej chwili.

Filters Sort
Farex Perła E

Farex Perła Plus E to mobilna kasa fiskalna z elektronicznym zapisem kopii paragonu na karcie SD. Perła Plus E to elektroniczna wersja sprawdzonego już przez lata modelu Perła Plus. Urządzenie to dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz wodoodpornym klawiszom membranowym świetnie spisuje się jako mobilne urządzenie fiskalne. Brak stałego źródła prądu nie stanowi przeszkody, gdyż pojemny akumulator pozwala na wydrukowanie do 1000 paragonów na jednym ładowaniu.

Cena brutto
999,00 1 413,27 
Farex Bursztyn Plus E

Farex Bursztyn Plus E to wersja z kopią elektroniczną paragonu popularnej już na rynku kasy fiskalnej Bursztyn Plus. Urządzenie to swoją renomę zawdzięcza połączeniu prostej obsługi, solidności wykonania oraz przystępnej cenie. Bursztyn Plus E szczególnie polecany jest do małych oraz średnich punktów handlowo-usługowych. Dzięki zastosowaniu pojemnego akumulatora oraz wodoodpornych przycisków doskonale sprawdzi się w handlu obwoźnym. Zapisywanie kopii paragonu na karcie SD, pozwala zapomnieć o przechowywaniu paragonów.

Cena brutto
999,00 1 413,27 
Elcom Euro50-TE Mini

Elcom Euro-50TE Mini jest przenośną kasą fiskalną z kopią elektroniczną paragonu. Przeznaczona jest głównie do małych oraz średnich sklepów czy punktów handlowo-usługowych. Dzięki wydajnej baterii oraz wodoodpornym klawiszom idealnie sprawdza się również w sprzedaży obwoźnej. To urządzenie przenośne można dodatkowo wyposażyć w torbę przenośną, a także w ładowarkę samochodową.

Cena brutto
1 050,00 
Aclas Kobra

Kasa fiskalna Aclas Kobra to nowoczesne urządzenie fiskalne z elektroniczną kopią zapisu paragonu. Małe rozmiary kasy oraz jej niewielka waga sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako kasa przenośna. Duże, czytelne klawisze oraz podświetlany wyświetlacz ułatwiają pracę w warunkach mobilnych. Wytrzymały akumulator pozwoli na długie użytkowanie kasy bez dostępu do źródła zasilania. Dostępne porty komunikacyjne pozwalają na podłączenie dodatkowych urządzeń zewnętrznych.

Cena brutto
1 100,00 1 150,00 
Aclas Kos

KOS E od firmy Aclas to kasa fiskalna stworzona do pracy w mobilnych warunkach. Dzięki niewielkim wymiarom, wydajnemu akumulatorowi i zabezpieczeniu szczeliny wyjścia papieru kasa ta jest naturalnie predestynowana do użytku wszędzie tam, gdzie liczy się mobilność. Parkingi, stoiska targowe i inne miejsca o ograniczonej przestrzeni sprzedażowej to naturalne środowiska pracy KOS E.

Cena brutto
1 100,00 
Novitus Mała Plus E

Novitus Mała Plus E to stacjonarna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na nośniku elektronicznym. Dwuliniowe, dodatkowo podświetlane, wyświetlacze zapewniają stały dostęp do aktualnie przeprowadzanych operacji na kasie fiskalnej. Duże przyciski na klawiaturze zapewniają komfort pracy dla operatora. Klawisze te opcjonalnie można doposażyć w gumową nakładkę, aby przystosować kasę do pracy w trudnych warunkach. Mechanizm drukujący pracuje w systemie „wrzuć i pracuj”, co pozwala na szybką wymianę papieru nawet przy kliencie.

Cena brutto
1 383,00 
Novitus Nano E

Novitus Nano E to pierwsza na rynku mobilna kasa fiskalna z elektroniczną kopią paragonu. Urządzenie to dzięki swoim niewielkim rozmiarom, ergonomiczną obudową, bardzo dobrym akumulatorem oraz dużym wyświetlaczem jest najczęściej wybieraną przenośną kasą fiskalną. Dzięki intuicyjnie zaprogramowanym menu, a także łatwością wymiany papieru kasa ta, to idealny wybór dla osób nigdy wcześniej niekorzystających z tego typu urządzeń. Dodatkowo dzięki klawiszom szybkiej sprzedaży, zaakceptujesz transakcję za naciśnięciem jednego przycisku.

Cena brutto
1 428,00 
Emar Nova

Kasa fiskalna Emar Nova to propozycja urządzenia fiskalnego od polskiego producenta firmy Emar. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o pracy w placówkach handlowo-usługowych, barach, restauracjach oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba niezawodnego urządzenia fiskalnego. Wygodny oraz bardzo wytrzymały mechanizm drukujący zapewni nam cichy wydruk paragonów, a elektroniczna kopia zadba o bezpieczeństwo przechowywanych danych. Wydłużona żywotność kasy fiskalnej pozwoli na wydrukowanie 2000 raportów dobowych przy 1830 raportów innych kas dostępnych na rynku.

Cena brutto
1 428,00 
Aclas Kos_ON

Niewielkie rozmiary oraz lekka obudowa to znaki szczególne kasy fiskalne on-line Aclas Kos_ON. Urządzenie to było zaprojektowane z myślą o sprzedaży mobilnej, natomiast mnogość posiadanych funkcji sprawia, że znajdzie swoje zastosowanie w małych punktach handlowo-usługowych. Kasa ta dostępna jest w trzech modelach, które są wyspecjalizowane do łączności z internetem w określony sposób: LAN, WIFI oraz GSM.

Cena brutto
1 474,77 
Farex Online PRO 300

Kasa fiskalna online Farex PRO 300 to nowoczesne urządzenie rejestrujące, dopasowane do wymogów ustawy dla kas fiskalnych online. PRO 300 łączy się z internetem za pomocą portu Ethernet. Małe wymiary sprawiają, że kasa ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży mobilnej. Zastosowanie aż 5 portów komunikacyjnych sprawi natomiast, że Farex PRO 300 z powodzeniem może być używana, jako część większego systemu kasowo-sprzedażowego w dużym sklepie.

Cena brutto
1 499,00 1 597,77 
Novitus Sento E

Novitus SENTO E to nowoczesna, stacjonarna kasa fiskalna, która została stworzona z myślą o pracy w małych i średnich punktach handlowo-usługowych. Dzięki zainstalowanej karcie SD, realizuje zapis kopii paragonu w postaci cyfrowej. Pojemna baza towarowa (sięgająca do 16 000 produktów lub usług), małe rozmiary, a także funkcjonalność dużych kas systemowych sprawiają, że znajdzie zastosowanie w każdym sklepie.

Cena brutto
1 538,00 
Farex ONline PRO 300

Kasa fiskalna online Farex PRO 300 to nowoczesne urządzenie rejestrujące, dopasowane do wymogów ustawy dla kas fiskalnych online. PRO 300 łączy się z internetem za pomocą WIFI. Małe wymiary sprawiają, że kasa ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży mobilnej. Zastosowanie aż 5 portów komunikacyjnych sprawi natomiast, że Farex PRO 300 z powodzeniem może być używana, jako część większego systemu kasowo-sprzedażowego w dużym sklepie.

Cena brutto
1 549,00 1 647,77 
Datecs WP-50 GPRS

Datecs WP-50 dzięki zastosowaniu modułu WiFI pozwala na bezprzewodowe łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas. W awaryjnej sytuacji braku sieci WIFI w punkcie sprzedaży, można skorzystać z mobilnego HOT-SPOTu dostępnego na większości smartfonów. Łatwość wymiany papieru, przejrzysty wyświetlacz oraz kompaktowe wymiary to cechy rozpoznawcze tej kasy fiskalnej on-line.

Cena brutto
1 597,77 
Aclas Kos_ON WIFI

Niewielkie rozmiary oraz lekka obudowa to znaki szczególne kasy fiskalne on-line Aclas Kos_ON. Urządzenie to było zaprojektowane z myślą o sprzedaży mobilnej, natomiast mnogość posiadanych funkcji sprawia, że znajdzie swoje zastosowanie w małych punktach handlowo-usługowych. Kasa ta dostępna jest w trzech modelach, które są wyspecjalizowane do łączności z internetem w określony sposób: LAN, WIFI oraz GSM.

Cena brutto
1 597,77 
Farex Online PRO 600

Farex ONline PRO 600 to stacjonarna kasa fiskalna online, która spełnia wszystkie wymogi dotyczących nowych kas fiskalnych obowiązujących od 2019 r. Została ona zaprojektowana z myślą o ergonomii pracy operatora. Duży wyświetlacz LCD usprawnia pracę kasjera oraz zapobiegnie pomyłkom przy kasowaniu. 6 portów komunikacyjnych sprawia, że do Farex ONline PRO 600 możemy podłączyć wszelkie niezbędne urządzenia dodatkowe (terminal płatniczy, wagę elektroniczną czy skaner kodów kreskowych). PRO 600 może łączyć się z internetem za pomocą standardowego łącza LAN.

Cena brutto
1 599,00 1 659,27 
Farex Online PRO 600

Farex ONline PRO 600 to stacjonarna kasa fiskalna online, która spełnia wszystkie wymogi dotyczących nowych kas fiskalnych obowiązujących od 2019 r. Została ona zaprojektowana z myślą o ergonomii pracy operatora. Duży wyświetlacz LCD usprawnia pracę kasjera oraz zapobiegnie pomyłkom przy kasowaniu. 6 portów komunikacyjnych sprawia, że do Farex ONline PRO 600 możemy podłączyć wszelkie niezbędne urządzenia dodatkowe (terminal płatniczy, wagę elektroniczną czy skaner kodów kreskowych). PRO 600 może łączyć się z internetem bezprzewodowo za pomocą WIFI.

Cena brutto
1 659,00 1 709,27 
Novitus Sento LAN

Sento LAN E posiada bazę towarową mogącą pomieścić aż 16.000 towarów z nazwą 40-sto znakową, co zbliża ją do poziomu kas systemowych. Można zaprogramować dodatkowo 10.000 kodów dowiązanych do istniejących towarów. Posiada bufor ON-Line mogący pomieścić aż 20.000 wpisów. Towary można przyporządkować do 100 grup towarowych (działów) a obsługę na kasie kontrolować dla 32 kasjerów z różnymi prawami dostępu.

Cena brutto
1 716,00 
Farex ONline PRO 300

Kasa fiskalna online Farex PRO 300 GSM to nowoczesne urządzenie rejestrujące, dopasowane do wymogów ustawy dla kas fiskalnych online. PRO 300 łączy się z internetem za pomocą portu Ethernet lub za pomocą telefonii komórkowej GSM. Małe wymiary sprawiają, że kasa ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w sprzedaży mobilnej. Zastosowanie aż 5 portów komunikacyjnych sprawi natomiast, że Farex PRO 300 GSM z powodzeniem może być używana, jako część większego systemu kasowo-sprzedażowego w dużym sklepie.

Cena brutto
1 720,77 
Aclas Kos_ON GPRS

Niewielkie rozmiary oraz lekka obudowa to znaki szczególne kasy fiskalne on-line Aclas Kos_ON. Urządzenie to było zaprojektowane z myślą o sprzedaży mobilnej, natomiast mnogość posiadanych funkcji sprawia, że znajdzie swoje zastosowanie w małych punktach handlowo-usługowych. Kasa ta dostępna jest w trzech modelach, które są wyspecjalizowane do łączności z internetem w określony sposób: LAN, WIFI oraz GSM.

Cena brutto
1 720,77 
Farex ONline PRO 600

Farex ONline PRO 600 to stacjonarna kasa fiskalna online, która spełnia wszystkie wymogi dotyczących nowych kas fiskalnych obowiązujących od 2019 r. Została ona zaprojektowana z myślą o ergonomii pracy operatora. Duży wyświetlacz LCD usprawnia pracę kasjera oraz zapobiegnie pomyłkom przy kasowaniu. 6 portów komunikacyjnych sprawia, że do Farex ONline PRO 600 możemy podłączyć wszelkie niezbędne urządzenia dodatkowe (terminal płatniczy, wagę elektroniczną czy skaner kodów kreskowych). PRO 600 może łączyć się z internetem za pomocą standardowego łącza LAN i/lub GSM.

Cena brutto
1 782,27