NIP na paragonie

Obowiązkowy nr NIP na paragonie

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, sprzedawca będzie mógł wystawić nabywcy (podatnikowi VAT) fakturę do paragonu, tylko jeśli paragon ten będzie zawierał NIP nabywcy. W przypadku braku możliwości wydrukowania takiej informacji na paragonie (brak technicznej możliwości) sprzedawca powinien od razu wydrukować fakturę. Tutaj dowiesz się jak dodać NIP na paragonie

.

Intencją Ustawodawcy, jest zminimalizowanie ryzyka związanego z wystawianiem faktur na podstawie zebranych paragonów pozostawionych przez innych klientów. Taka praktyka była dość powszechna, np. na stacjach benzynowych.

Co to oznacza dla Ciebie przedsiębiorco?

Nowe przepisy nie zmuszą do wymiany urządzeń fiskalnych, a tylko do skorzystania z funkcjonalności, które już posiadają. Zgłoś się do swojego serwisu urządzeń fiskalnych aby dowiedzieć się w jaki sposób można wpisać nr NIP na paragon.

Kary za brak numeru NIP nabywcy na paragonie

Niezastosowanie się do powyższych przepisów grozi dodatkowym zobowiązaniem podatkowym w wysokości 100% kwoty VAT wykazanej na fakturze.

Kara finansowa będzie dotyczyła również nabywcy takiej faktury w wysokości 100% podatku VAT wykazanego na fakturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *