Aktualności


Tutaj będą pojawiały się nowości z branży fiskalnej. Jeżeli zostaną wprowadzone zmiany, które mają wpływ na posiadaczy kas fiskalnych – tutaj znajdziesz najważniejsze informacje, podane w przystępny sposób.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
post
 • Przegląd kasy fiskalnej za 1 zł
  Wraz z Kancelarią Gospodarczą, która świadczy usługi rachunkowe dla naszych klientów ogłaszamy promocję “Przegląd kasy fiskalnej za 1 zł. Klienci, którzy w trakcie trwania promocji podpiszą z Kancelarią Gospodarcza umowę na prowadzenie usług rachunkowych.
 • Błędy na raportach miesięcznych
  Jeżeli Twój raport miesięczny nie pokazuje całej sprzedaży z danego miesiąca tzn, że zapomniałaś/eś wydrukować raportu dobowego po ostatniej sprzedaży w interesującym Cię miesiącu.
 • Wyrejestrowanie kasy fiskalnej
  Wyrejestrowanie kasy fiskalnej jest obowiązkowe dla firm które zamknęły działalność gospodarczą oraz opcjonalne dla tych, którzy nie chcą już z niej korzystać (np. nie będą już więcej obsługiwać klientów indywidualnych). Procedura ta polega na zablokowaniu sprzedaży na danej kasie fiskalnej oraz wygenerowaniu raportu o łącznej sprzedaży przez cały żywot urządzenia. Następnie autoryzowany serwis składa odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego.
 • Przegląd kasy fiskalnej
  Obowiązkowe (tj. wymagane z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r.) przeglądy urządzeń fiskalnych muszą być wykonywane nie rzadziej niż co 24 miesiące. Aktualnie jedynym zwolnieniem z tego obowiązku jest przypadek w którym firma jest zawieszona.
 • Kasa on-line w piekarni od 1 stycznia 2020 r. ?
  Od 1 stycznia 2020 r. branża gastronomiczna będzie musiała używać kas fiskalnych on-line do sprzedaży swoich produktów i usług. O ile stosowanie tych urządzeń przez puby, bary czy restauracje jest oczywiste, o tyle punkty w których sprzedaje się dodatkowo hot-dogi, kawę na wynos czy lody, interpretacja przepiśów nie jest już taka oczywista.
 • Przesunięcie obowiązku stosowania kas online
  Oficjalnie przesunięcie terminu do którego można używać kas fiskalnych z kopią elektroniczną oraz kas fiskalnych z kopią papierową w poszczególnych branżach zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod numerem 1059. Aktualne daty, od których poniższe branże będą musiały używać urządzeń online przedstawiają się następująco: