Kasa fiskalna do gabinetu kosmetycznego

Kasa fiskalna dla kosmetyczki

Zgodnie z nowym rozporządzeniem kasa fiskalna dla fryzjera czy kosmetyczki od 2017 r. musi zostać zakupiona jeszcze przed wykonaniem pierwszej usługi. Warto trzymać się przepisów dotyczących obowiązku posiadania kasy fiskalnej, gdyż nieprzyjemności mogą być spore – to za sprawą nowego „tworu inwigilacji” Krajowej Administracji Skarbowej, które może nałożyć kary sięgające do 180 stawek dziennych za wykonanie sprzedaży z niewydaniem paragonu fiskalnego.

Koszt kasy fiskalnej do gabinetu kosmetycznego

Przy rejestrowaniu działalności kosmetycznej czy fryzjerskiej warto rozejrzeć się na rynku jakie urządzenia fiskalne są odpowiednie dla takiej branży, a także zaplanować taki zakup, gdyż w bardzo prosty sposób można uzyskać odliczenie w postaci ulgi do 700 zł.

Więcej na temat prawidłowej procedury uzyskania ulgi na zakup kasy fiskalnej przeczytasz tutaj.

Najtańsze urządzenia fiskalne, które z powodzeniem mogą korzystać kosmetyczki czy fryzjerki, znajdziemy już za 600 brutto, najdroższe natomiast można kupić za sporo ponad 2000 zł – przyjrzyjmy im się trochę bliżej.

Kasa Mercury 116F

Kasa Mercury 116F jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na najtańsze urządzenia. Kasa ta, posiada najprostszą (wymaganą z ustawy) funkcjonalność, dość archaiczny wygląd ekranu (do którego trzeba się przyzwyczaić), a także toporny wygląd – mimo to, jest bardzo często kupowanym urządzeniem fiskalnym, głównie z powodu swojej ceny.

  • Plusy: Cena
  • Minusy: Kopia papierowa, wygląd, podstawowa funkcjonalność, archaiczny wygląd ekranu, trudna wymiana papieru

Farex Perła Plus

Kasa Farex Perła Plus jest (nie licząc Mercury 116F) jest jednym z najtańszych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku. Kasa to oprócz podstawowej funkcjonalności posiada cały szereg raportów, skrótów klawiszowych, usług czasowych. Ergonomiczny kształt, wielkość, waga, klawiatura membranowa (która, jest odporna na zalanie) oraz pojemna bateria czyni z niej idealne urządzenie mobilne. Jedyną rzeczą do której moglibyśmy mieć zastrzeżenia to system wymiany papieru – nie jest on tak prosty jak w urządzaniach z wyższej półki („wrzuć i pracuj”).

  • Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator
  • Minusy: Kopia papierowa

Farex Perła Plus E

Farex Perła Plus E (kopia elektroniczna) Kasa Farex Perła Plus E jest to model kasy Farex Perła Plus z kopią elektroniczną. Kasa ta posiada taki sam wygląd oraz funkcjonalność do jej „młodszej siostry” natomiast jej przewagę jest bez wątpienia kopia elektroniczna.

  • Plusy: Cena, mobilność, pojemny akumulator
  • Minusy: Brak

Novitus Nano E

Kasa Novitus Nano E jest najczęściej sprzedającą się mobilną kasa wśród wszystkich producentów. Mała, ergonomiczna budowa, potężny akumulator, bardzo szybki wydruk z możliwością umieszczenia logo(!) na paragonie czyni ją niekwestionowanym liderem wśród przenośnych urządzeń fiskalnych. Kasa ta posiada kopię elektroniczną, dzięki której w każdym momencie możemy wydrukować kopię paragonu, raport, czy podsumowanie sprzedaży za dany okres. 

  • Plusy: Wygląd, mobilność, bardzo pojemny akumulator, możliwość wydrukowania logo na paragonie
  • Minusy: Cena

Podsumowanie

Zakup urządzenia fiskalnego to trudna decyzja, ponieważ urządzenie to będzie nam towarzyszyło przez dłuższy okres czasu. Naszym zdaniem warto, w przypadku otrzymania zwrotu z Urzędu Skarbowego (w którym to pomagamy) zastanowić się nad droższym urządzeniem, tj. Farex Perła Plus E, Novitus Nano E, gdyż finalnie cena urządzenia będzie pomniejszona o 700 zł.

Istnieje jeszcze możliwość wzięcia leasingu na urządzenie fiskalne (nie tracąc przy tym ulgi z Urzędu Skarbowego) – więcej o tej możliwości w znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *